Beko FIBA ile sponsorluk sözeşmesi imzaladı

Beko markası, yapılan anlaşma ile Slovenya'da düzenlenecek 2013 FIBA Avrupa Şampiyonası ile İspanya'da yapılacak 2014 FIBA Dünya Kupası'nın ana sponsoru olacak.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Beko FIBA ile sponsorluk sözeşmesi imzaladı
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
31 Ocak 2013 13:07
Beko markası, Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliği (FIBA) ile İstanbul'da sponsorluk sözleşmesi imzaladı. 

The Ritz Carlton Otel'de gerçekleşen imza törenine, FIBA Genel Sekreteri Patrick Baumann, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel ile Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik AŞ Genel Müdürü Levent Çakıroğlu katıldı. 

Beko markası, yapılan anlaşmaya göre, Slovenya'da düzenlenecek 2013 FIBA Avrupa Şampiyonası ile İspanya'da yapılacak 2014 FIBA Dünya Kupası'nın ana sponsoru olacak. 

FIBA Genel Sekreteri Baumann, Beko markasıyla 2009 yılından bu yana işbirliği içinde olduklarını hatırlatarak, ''FIBA ve Beko, iki başarılı marka. Beko'yla çalışmaktan mutluyuz. İki kurum da takım ruhunu, mücadeleyi, yetenekle birlikte çalışmayı ön plana çıkarıyor. Aynı değerlere sahibiz. Yeni anlaşmaya değinecek olursak, Slovenya'da bu yıl yapılacak Avrupa Şampiyonası ve 2014'te İspanya'da düzenlenecek Dünya Kupası'na Beko ana sponsor oldu. Özellikle Dünya Kupası'nın yenilenen bir formatı var. Ülkelerdeki basketbolseverler bu yeni formatla takımlarını daha fazla izleyecekler'' şeklinde konuştu. 

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel ise, Türk basketbolu için önemli bir gün olduğunu vurgulayarak, ''Beko markası Avrupa ve dünya basketboluna büyük katkılar veriyor. Türk basketbolunun dünyadaki en önemli 3 merkezden birisi olma hedefinde bu tür güçlü firmalarımız çok önemli. Bu hedefi gerçekleştirmek kolay değil. Bunu başarabileceğimize inanıyoruz. Bu hedefler için sponsorluklar çok önemli. Bu anlaşma Türk basketbolu ve FIBA için hayırlı olsun'' diye konuştu. 

Levent Çakıroğlu da, 100'den fazla ülkede faaliyet gösterdiklerinin altını çizerek, şunları kaydetti: 

''Beko'nun dinamik, enerjik kimliği, takım oyununa olan inancı basketbolla örtüşüyor. Türkiye basketbolundaki başarımız bizi daha da cesaretlendirdi. 2009'da FIBA'yla yaptığımız anlaşmayla bu yatırımlarımızı uluslararası alana taşıdık. Yurt dışında Almanya, Rusya, Litvanya ve İtalya gibi basketbol liglerine isim sponsoru olduk. FIBA'yla bugün işbirliğimizi yeni bir boyuta taşımak üzere toplandık. İşbirliğimiz daha da kuvvetlenerek devam edecek. 2013 FIBA Avrupa Şampiyonası'nı ve 2014 FIBA Dünya Kupası'nı sunmaktan gurur duyacağız. Basketbolun coşkusunu, tüm dünyayla paylaşmak bizim için büyük mutluluktur.'' 

-Dünya kupası salona getirildi- 

Basın toplantısının ardından salona ''basketbol dünya kupası'' getirildi. 

Demirel, Baumann ve Çakıroğlu, İspanya'da gelecek yıl düzenlenecek organizasyonun sonunda sahibini bulacak kupayla basın mensuplarına poz verdi. 
Bu arada, Çakıroğlu, Baumann'a bakır işlemeli bir tepsi hediye etti. Baumann ise sponsorluk anlaşmasının imzalandığı özel kalemleri Çakıroğlu'na hediye olarak verdi. 


GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam