Banvit istikrardan memnun

Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Banvit Basketbol Kulübü Başkanı Özkan Kılıç, son yıllarda iyi bir istikrar yakaladıklarını söyledi.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Banvit istikrardan memnun
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
17 Ocak 2013 21:48
Banvit Basketbol Kulübü Başkanı Özkan Kılıç, ''Orhun Ene ile başladığımız ve bu sezon 4. sezonunu yaşadığımız süreçte, Banvit'in adı artık istikrarlı bir şekilde ilk 3 takım arasında anılır oldu'' dedi.

Kulüpten yapılan yazılı açıklamaya göre, Özkan Kılıç, Banvit AŞ'de ilk yarıyı değerlendirdi. Kılıç, A takımının başarısının tesadüf olmadığını, bunun yıllardır uygulanan sistemli, planlanmış, projeye dayanan ve özverili bir çalışmanın sonucu olduğunu belirtti.

Orhun Ene ve Turgay Çataloluk gibi doğru adamlar ve doğru ekiplerle çalışmanın, bu başarıya katkısının büyük olduğunu vurgulayan Kılıç, onların heyecan dolu çalışmalarından ve üretkenliklerinden memnuniyet duyduğunu, bu basketbol adamlarıyla çalışmanın kendisinin de işini kolaylaştırdığını, gelişmelerine değer kattığını, bu açıdan gurur ve mutluluğu bir arada yaşadığını ifade etti.

Kılıç, ayrıca Banvit AŞ Yönetim Kurulu ve Görener ailesinin kendisine ve takıma her durumdaki koşulsuz desteğini de ayrı bir yere koyduğunu, basketboldaki bu emanetleri layıkıyla taşımaya çalıştıklarını belirterek, ''Ak bir alınla firmamız adına bu yolda yeni başarılar getirme çabalarımızda her zaman güvenlerini hissettirmeleri, çalışmalarımızda bizlere güç veriyor'' değerlendirmesinde bulundu.

A takımlarının, Beko Basketbol Ligi'nde ilk yarıyı aynı puana sahip takımlar arasında averajla 3. sırada bitirdiğini anımsatan Kılıç, şunları kaydetti:

''En önemlisi ise Orhun Ene ile başladığımız ve bu sezon 4. sezonunu yaşadığımız süreçte, Banvit'in adı artık istikrarlı bir şekilde ilk 3 takım arasında anılır oldu. İlk 4 demiyorum, ilk 3 takımdan bahsediyorum. Sürekli yükselen ve son 4 sezondur sağlanan bu istikrar, gelecek için bana umut veriyor ve önümüzdeki döneme daha güvenle bakmamı sağlıyor. Altyapımızdan yetiştirdiğimiz ve kendilerine inanarak sorumluluk verdiğimiz genç oyuncularımızın da bahsettiğim istikrar tablosu içinde yer alması ve buna verdiği katkılar benim için ayrı bir gurur kaynağı. Dolayısıyla basketbola bu şekildeki bakış açımızla önümüzdeki dönemde daha büyük başarıları yaşamamızın artık uzak olmadığını düşünüyorum.''

Kılıç, bunun yanı sıra Türkiye Kupası'nda son 8 takım arasındaki mücadele ile Eurocup'ta, son 16 takım arasındaki maratonlarının devam ettiğine de değinerek, ''Bu kulvarlarda da başarı çıtamız yukarılarda. Yakaladığımız istikrarla başarılarımızın devam edeceğine, harcadığımız emeğin, mesainin gelecek başarılarla kısa zamanda karşılık bulacağına inanıyorum'' dedi.
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam