Aybaba: "Kimse iyi oyuncusunu vermiyor"

Antalya'da yaptığı hazırlık kampı çerçevesindeki hazırlık maçında Alman ekibi Wolfsburg ile karşılaşan Beşiktaş ve 2-0 mağlup olan Beşiktaş'ta teknik direktör Samet Aybaba, mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Aybaba: 'Kimse iyi oyuncusunu vermiyor'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
06 Ocak 2013 22:23
Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, ''Hem maddi anlamda hem saha içinde, davranış ve tarz olarak bizi bozmayacak tipte bir oyuncu arıyoruz'' dedi.

Aybaba, Wolfsburg karşılaşmasının ardından basın toplantısı düzenledi. Devre arasının kısa olduğunu ve yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirten Aybaba, ''Bu gibi maçlar bazı genç oyuncuları geliştirme anlamında çok büyük avantaj sağlıyor. Genç oyuncuların hepsine şans verdik. Gençlerimiz koştuklar ve iyi mücadele ettiler. İleriki maçlarda da genç oyunculara şans vereceğim'' diye konuştu.

"Beşiktaş formasını tarlada da bulsanız..."

Karşılaşmayı hazırlık maçı olarak değerlendiren Aybaba, şunları söyledi:

''Gençlerin performanslarını biraz daha arttırmamız lazım. Çok şey beklediğimiz oyuncular var. Antrenmanda çok iyi şeyler yapmaya başladılar ama bunları maçlara da yansıtmaları gerekiyor. Beşiktaş takımında forma şansını nerede bulursanız bulun, tarlada da bulsanız, hemen öne çıkmanız lazım. Hemen bir şeyleri daha iyi yapmanız lazım. Eksik yaptığınızda geri kalırsınız.''

''Talip olduğumuz oyuncuların fiyatı devamlı yükseliyor''

Bir gazetecinin ''Devre arasında transfer olacak mı?'' sorusuna karşılık Aybaba, devre arasında transferin kolay olmadığını dile getirdi.

Transfer konusunda yöneticilerle devamlı görüştüklerini ifade eden Aybaba, ''Hem maddi anlamda hem saha içinde, davranış ve tarz olarak bizi bozmayacak tipte bir oyuncu arıyoruz. Takımlar iyi oyuncusunu vermiyor. Talip olduğumuz oyuncuların fiyatı devamlı yükseliyor. Transfer kolay bir şey değil. Yine de bakıyoruz'' diye konuştu.

''Gökhan Süzen transferini nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusuna ise Aybaba şöyle cevap verdi:

''Gökhan Süzen'i sezon başında istedik, ancak alamadık. Takımın sol tarafında birtakım sıkıntılar var. Bu transferle bu sıkıntıyı kapatmayı düşünmüştük.''


Samet Aybaba, sakatlığı bulunan Manuel Fernandes'in ise ligin ilk maçına yetiştirilmeye çalıştığını söyledi.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam