Asıl kriz yüzde 35'lik pay!

Fenerbahçe İkinci Başkanı Ali Yıldırım'ın bir süre önce "Öyle bir oyuncu alacağız ki bir kaç sene sonra 50 milyon euroya satacağız" şeklinde yaptığı açıklamada tarif edilen ismin Belhanda olup olmadığı merak konusu olmaya başladı.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Asıl kriz yüzde 35'lik pay!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
07 Ocak 2013 10:50
Ara transfer dönemi çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe, sezonun en büyük sürprizlerinden birini yaparak Faslı Belhanda'nın transferini bitirme aşamasına geldi. Belhanda ile söz kestiği iddia edilen sarı-lacivertli kulüp, Montpellier'in talep ettiği 15 milyon euroyu 12 milyon euro seviyesine çekmek için ikna turlarına başladı ancak hem Türk hem de Fransız basınında çıkan haberler tüm planları alt üst etti!

22 yaşındaki Belhanda için 12 milyon euroluk bonservis bedelini gözden çıkartan sarı-lacivertli yönetim, diğer bir yandan da Real Betis forması giyen 25 yaşındaki Benat için de nabız yoklamaya devam ediyor.

Özellikle Belhanda üzerine ciddi bir yatırım düşünen ve Montpellier ile yaptığı pazarlıklarda da bu durumu göz önünde bulunduran Fenerbahçe, transferin gerçekleşmesi durumunda Faslı oyuncudan önümüzdeki yıllarda da para kazanmanın planlarını yapıyor.

Montpellier ile yapılan pazarlıklar da Fransız kulübünün bir sonraki satıştan yüzde 35'lik pay istemesi aslında Belhanda'nın önümüzdeki yıllarda transfer piyasasında ne denli adından söz ettirebileceğinin bir kanıtı...

Belhanda'nın bir sonraki satışından yüzde 35'lik pay vermemek için Montpellier ile büyük bir pazarlık içerisine giren Fenerbahçe, gerekirse oyuncuya ödenmesi planlanan bonservis bedelini biraz daha yukarı çekecek...

Fenerbahçe İkinci Başkanı Ali Yıldırım'ın bir süre önce "Öyle bir oyuncu alacağız ki bir kaç sene sonra 50 milyon euroya satacağız" şeklinde yaptığı açıklamada tarif edilen ismin Belhanda'nın olup olmadığı merak konusu olmaya başladı.

 

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam