Altaylı'dan şok iddia, Yıldırım kimi aradı?

Fatih Altaylı Habertürk'te çıkan yeni yılın ilk yazısında şike süreci ve Aziz Yıldırım ile ilgili önemli iddialarda bulundu.

Haber; Haberturk
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Altaylı'dan şok iddia, Yıldırım kimi aradı?
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
02 Ocak 2013 09:36
Aziz Yıldırım'a çok yakın isimlerden biri olarak gösterdiği kaynaktan aldığı haberi aktaran Fatih Altaylı Habertürk gazetesindeki yazısında, Aziz Yıldırım'ın şike soruşturması süresinc kafasını karıştıran ''Olayların arkasında cemaat mi var?'' sorusunu bizzat Fethullah Gülen'e ilettiğini ifade etti.

İşte Fatih Altaylı'nın o yazısı;

Aziz Yıldırım, Fethullah Gülen'i aradı ve sordu

Haberin kaynağı, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a çok yakın isimlerden biri. Bu bilgiyi verirken, "Bunu bilen sadece 6 kişi var" dedi. Ben de "Ben öğrenince tüm Türkiye öğrenir" dedim. Anlatayım da 8. kişi de siz olun.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, şike soruşturması çerçevesinde cezaevine girdikten sonra sürekli olarak, "Bu işi bize cemaat mi yaptı? Cemaat yaptıysa niye yaptı?" sorularını hem kendine, hem de yakın çevresine sormaya başlamış. Çeşitli aracılar, "Bu işin cemaatle ilgisi yok" deseler de Aziz Yıldırım buna kulak asmamış ve bu soruyu doğrudan doğruya cemaatin en önemli ismine, Fethullah Gülen'e sormayı kafasına koymuş.

Cezaevinden çıktıktan sonra da Fethullah Gülen'e ulaşmak için imkan ve fırsat kollamaya başlamış. Ancak Gülen tarafı konuya çok sıcak bakmamış. Fethullah Gülen, Aziz Yıldırım'ın kendisiyle görüşmek istediğini söyleyen aracılara, "Ben ne konuşacağım. Alakamız olmayan bir işle ilgili bizi suçladılar hep. Şimdi konuşsam ne olacak" demiş ve görüşmeye pek sıcak bakmamış. Israrlara rağmen görüşmemiş.

Aziz Yıldırım, en sonunda ekim ayı içinde, Gülen'in ağabeyinin vefatının hemen ardından "taziye" için Fethullah Gülen'i aramış. Gülen bu kez "Hayır" diyememiş ve telefona çıkmış. Başsağlığı dileklerinden sonra Aziz Yıldırım, aylardır kafasını meşgul eden soruyu sormuş Gülen'e. "Hocaefendi, herkes bizim başımıza gelen bu felaketten sizin cemaatin sorumlu olduğunu söylüyor. Gerçekten öyle mi? Bunları sizin arkadaşlar mı organize etti? Eğer öyleyse niye?" sorusunu yöneltmiş.

Gülen çok net yanıtlamış. "Aziz Bey, başınıza gelenlere biz de çok üzüldük. Geçmiş olsun. Ama bizim ne Fenerbahçe'yle ne de başka bir spor kulübüyle hiçbir husumetimiz olmaz. Biz bu işlerle hiç ilgilenmedik. Spor bizim bildiğimiz, anladığımız, ilgilendiğimiz bir şey değil zaten. Bu dedikodular nereden çıktı bilmiyorum, ama bizim sizin başınıza gelenlerle uzaktan yakından hiçbir alakamız yok. Olamaz da. Siz bunlara kulak asmayın rica ederim" demiş ve konuyu kapatmış. Bana bunu anlatan kişiye, "Başkan tatmin olmuş mu peki?" diye sordum. "Bilmiyoruz. Bir şey söylemedi ama konuyu da bir daha açmadı" dedi.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam