Aliağa Petkim ikinci yarıdan umutlu

Aliağa Petkim'in genel menajeri Birtan Saka, ligin ilk yarısında yaşadıkları şanssızlıklar nedeniyle istedikleri yerde olmadıklarını söyledi.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Aliağa Petkim ikinci yarıdan umutlu
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
15 Ocak 2013 12:29
Aliağa Petkim'in genel menajeri Birtan Saka, ligin ilk yarısında yaşadıkları şanssızlıklara rağmen play-off hedefinden kopmadıklarını söyledi.

AA muhabirine konuşan Saka, lige şanssız bir başlangıç yaptıklarını, ancak sonradan toparlanarak ilk sekiz hedefinden kopmayacak galibiyetler aldıklarını ifade etti.

Sezon başlamadan Karşıyaka ile oynadıkları hazırlık maçında Mert Shumpert'in sakatlandığını, bu oyuncunun 2,5 ay oynamadığını hatırlatan Saka, bunun takımın oyun düzenini olumsuz etkilediğini kaydetti.

Ligin ilk yarısında yaşadıkları aksiliklerin bununla da sınırlı kalmadığını belirten Saka, Orhan Haciyeva'nın da sakatlanarak 1,5 ay oynamadığını, Ahmet Erdoğan'ın sakatlığının ise halen sürdüğünü ifade etti.

Ratkovica'nın ise sezon başında gönderildiğini dile getiren Saka, takımdaki rotasyonu yeniden yakalamak adına yeni transferler yapıldığını, Holloway ve Chalmers'in takıma uyum sağlamasının da zaman aldığını dile getirdi.

''Hedefimizden kopmadık''

Bütün bu olumsuzluklara rağmen Aliağa Petkim takımının toparlanmasını bildiğini ifade eden Saka şöyle konuştu:

''Sezona şanssızlıklar nedeniyle iyi bir başlangıç yapamadık. Ancak aldığımız 9 mağlubiyete karşılık 6 galibiyet elde ederek üst sıralardan kopmadık. Ligin ilk yarısını 9. sırada tamamlamamız bizim play-off hedefinden kopmadığımızı gösterir. Bir üst sıramızdaki Erdemir ve alt sıramızdaki Tofaş'ın da bizim gibi 21 puanı var. Ligin 2. yarısının hazırlıklarına Cuma günü başlayacağız. İyi bir takıma sahibiz. Daha iyi olacağımıza ve 2. devrede bizi play-off serisine taşıyacak istediğimiz galibiyetleri alacağımıza inanıyorum.''
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam