Akut spor takımları yola 'devam' dedi

Türkiye 1.Etap Minik/Çocuk1/Çocuk2 kategorileri kayak yarişmalari, Erzurum Palandöken Kayak Merkezi Aanadu Snowwhite Otel pistlerinde gerçekleştirildi. Akut kar sporlari takimlari tam kadro yola devam dedi...

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Akut spor takımları yola 'devam' dedi
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
21 Ocak 2013 20:02
18-19 Ocak 2013 tarihlerinde, Türkiye 1.Etap Minik/Çocuk1/Çocuk2 kategorileri kayak yarişmalari, Erzurum Palandöken Kayak Merkezi Aanadu Snowwhite Otel pistlerinde gerçekleştirildi. Xanadu Snowwhite Oteli'nin, güvenlik önlemlerini eksiksiz aldiği mükemmel pistlerinde, son derece çağdaş bir ortamda düzenlenen yarişmalarda, türkiye'nin 23 ilinden gelen tam 387 sporcu yarişti.

Medical Park/Bonus/Vbg Denizcilik sponsorluğu'nda yarişan Akut Spor Kulübü, İstanbul Şubesi'nden 11, Kocaeli şubesinden 15, Ankara şubesinden 6 sporcu olmak üzere, toplamda 32 sporcu ile bu yarişmalara katildi. Akut Kar Sporlari takim olarak, büyük slalomda 1 altin, 2 gümüş, 2 bronz, slalomda 1 altin, 3 gümüş, 3 bronz madalya ile toplamda 12 madalya kazanarak, en fazla kürsü gören takim oldu. Dağıtılan her 3 madalyanin 1'ini akut spot kulübü sporculari alirken, en yakin takipçilerinden de 6 madalya fazla toplamiş oldular. madalya törenlerinde, kürsülerden akut sporculari eksik olmadi.

Federasyonun bu sene uygulamaya başladiği elemeli 1. etap yarişmalarinda, akut takimlari, minik/çocuk1/çocuk2 takimlari, tam takim olarak 2.etaplara katilma hakkini elde ederek, il birinciliklerindeki başarilarini devam ettirdiler.

19-20 Ocak tarihlerinde, Bursa Uludağ Kayak Merkez'inde Osman Yüce pistinde hava muhalefeti nedeniyle 1 gün gecikmeli yapilan Türkiye 1.etap gençler/büyükler kategorileri yarişmalarina da, Akut Spor Kulübü, İstanbul Şubesi'nden 6, Kocaeli şubesinden 5 sporcu ile katildi. Son derece kötü bir organizasyona sahne olan yarişlarda, pistlere yarişmaci haricinde kişilerin de girmesi, variştan sporcu harici kişilerin geçmesi ve güvenlik önlemlerinin yetersiz olmasi, geçen sene olan üzücü kazadan ders almayan organizatorlerin oldugunu gösterdi.

Akut kayakçilari, slalom dalinda 1 altin, 1 gümüş, büyük slalomda ise, 1 altin ve 2 bronz madalya ile toplamda 5 madalya kazandilar. Bu kategoride de, hiç bir sporcusu elenmeyen Akut Spor Kulübü takimlari, 2.etap yarişlarina toplamda 43 sporcu ile katilmaya hak kazandilar.

ERZURUM XANADU SNOWWHITE 1.ETAP YARIŞLARI

SLALOM
GÜMÜŞ – YASEMİN AKAN - MİNİK KIZ
BRONZ – PERİ TÜFEKÇİ - MİNİK KIZ
ALTIN - PELİN TAMER - ÇOCUK 1 KIZ
BRONZ - KAAN ŞAMGUL - ÇOCUK 1 ERKEK
GÜMÜŞ – ALP TAMER - ÇOCUK2 ERKEK

BÜYÜK SLALOM
BRONZ – YASEMİN AKAN – MİNİK KIZ
ALTIN – PELİN TAMER – ÇOCUK 1 KIZ
BRONZ – TAYRA TUNCA – ÇOCUK 1 KIZ
GÜMÜŞ – AYŞE DURLU – ÇOCUK 2 KIZ
BRONZ – ALP TAMER – ÇOCUK 2 ERKEK
BRONZ – DORUK TURANLI – ÇOCUK 2 ERKEK

ULUDAĞ 1.ETAP YARIŞLARI

SLALOM
ALTIN – HARUN ŞİMŞEK - GENÇ ERKEK
GÜMÜŞ – FATMANUR GÜL - BÜYÜK BAYAN

BÜYÜK SLALOM
ALTIN – FATMANUR GÜL – BÜYÜK BAYANLAR
BRONZ – BETÜL GÜL – BÜYÜK BAYANLAR
BRONZ – HARUN ŞİMŞEK – GENÇ ERKEKLER

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam