A.Gücü taraftarı 'başkan' için yürürüdü

Ankaragücü Kulübü'nün 13 Ocak'ta yapılacak genel kurulu öncesinde bir grup taraftar yürüyüş düzenledi.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
A.Gücü taraftarı 'başkan' için yürürüdü
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
09 Ocak 2013 22:16
Ankaragücü Kulübü'nün 13 Ocak'ta yapılacak genel kurulu öncesinde bir grup taraftar, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten, kulübe başkan adaylığı için ismi geçen Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner'e destek olmasını istedi.

Sakarya Caddesi'ndeki meydanda toplanan 100 civarındaki sarı-lacivertli taraftar, meşaleler yakarak, takımları lehine slogan atıp, tezahüratta bulundu.

Ankaragücü tribün liderlerinden Koray Uzunokyay, yaptığı açıklamada, 102 yıllık tarihi bir geçmişe sahip olan Ankaragücü'nün bir süredir sıkıntılarla boğuştuğunu ve bunun neticesinde PTT 1.Lig'e düştüğünü söyledi.

Kulübün içinde bulunduğu sıkıntıların halen devam ettiğini vurgulayan Uzunokyay, şunları kaydetti:

''Kulübümüzün 13 Ocak'ta genel kurulu yapılacak. ANKESOB Başkanı Sayın Mehmet Yiğiner, 'Ben bu yükün altından tek başıma kalkamam. Eğer belediye başkanımız Melih Gökçek bey destek verirse başkan adayı olabilirim' açıklamasında bulundu. Biz bu renklere gönül vermiş taraftarlar olarak buradan sayın belediye başkanımız Melih Gökçek beye sesleniyoruz. Kendileri bu sese kulak versin. Mehmet Yiğiner'e destek olsun. Eğer sayın Gökçek gereken desteği verirse Mehmet Yiğiner de başkan adaylığını açıklayacak. Biz, Melih Gökçek ve Mehmet Yiğiner'in birlikte şanlı geçmişe sahip Ankaragücümüzü tekrar eski günlerine döndüreceklerine inanıyoruz. Melih Gökçek ve oğlu Ahmet Gökçek'i seviyoruz. Kendilerinin ne kadar Ankaragücü'nü sevdiklerini de biliyoruz. Tek istediğimiz Ankaragücü'nün önündeki engellerin kaldırılması ve başarının gelmesi. Bunun da birlik ve beraberlik içinde yapılacağına inanıyoruz.''

Taraftarlar, açıklamanın ardından meydandan ayrıldı.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam