Yobo: "Kazanamazsak dünyanın sonu değil"

Fenerbahçe'nin Nijeryalı stoperi Joseph Yobo, 2013 Afrika Uluslar Kupası için bulunduğu Güney Afrika'da basına ülkesinin şampiyonluk şansıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com dış haberler
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Yobo: 'Kazanamazsak dünyanın sonu değil'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
21 Ocak 2013 11:43
2013 Afrika Uluslar Kupası için Güney Afrika'da bulunan Fenerbahçe'nin Nijeryalı savunma oyuncusu Joseph Yobo, ülkesinin medyasına Nijerya'nın şampiyonluk şansıyla ilgili açıklamalar yaptı.

Burkina Faso'yla Batı Afrika derbisi yapacak olan Nijerya'nın kaptanı Yobo; "Bu kadroya inanıyorum. Çok fazla genç oyuncumuz var ama ayrıca fazlasıyla tecrübeli oyunculara da sahibiz. Burada muhteşem bir bileşim var" dedi. Nijerya kadrosunun tecrübesiz oyunculardan oluşmadığını söyleyen 32 yaşındaki stoper, grup maçlarını oynamaya hazır olduklarını ve daha önce bu tecrübeyi edindiklerini dile getirerek; "Benim de içerisinde yer aldığım önceki kadrolarımız daha deneyimliydi, evet ama bu kadromuzda daha fazla yetenekli oyuncular var. Son Uluslar Kupası'na katılamamıştık. Ancak, bu kadro bunu başardı" diyerek taraftarlarının kendilerine inanmaları gerektiğini telkin etti.

"Benim güvenim var, şansımız var, her maçı tek tek düşünmek ve ele almayı tercih ederim. Ancak, kazanamazsak bu dünyanın sonu olmaz, sadece elimizden gelenin en iyisini verdiğimize emin olmak istiyorum" sözleriyle konuşmasını sürdüren Yobo; "Genç oyuncularımız burada daha fazla tecrübe edinecek. Fırsatımız var, kazanmak için buradayız ama söylemeliyim ki her seferinde sadece önümüzdeki maça bakmalıyız. Biliyorum ki beklentiler yüksek ama hislerim turnuvanın bizim için her geçen gün daha da güzelleşeceği yönünde" diyerek sözlerine son verdi.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam