Yılmaz Vural'dan inciler! Meireles...

Sanica Boru Elazığspor'un deneyimli teknik patronu Yılmaz Vural, bir televizyon kanalında ligi 2. yarısı ve transferler hakkında açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Yılmaz Vural'dan inciler! Meireles...
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
04 Ocak 2013 11:55
Sanica Boru Elazığspr teknik direktörü Yılmaz Vural, SkyTürk360'a önemli açıklamalarda bulunfu.

Tecrübeli teknik adam, şampiyonluk yarışından, aratransfer dönemindeki çalışmalarına kadar bir çok konuya değindi.

İşte Vural'ın o açıklamalarının tamamı;

"1 PUAN FAZLASIYLA BİTİRDİK"

Herkes isterki ilk yarı en azından bir 20 puanımız olsun. Çünkü Türkiye liginde istatiksel baktığımızda ligde kalma puanı 39,40’lar olmuştur. 39 puanlı bir takım bir kez düşmüştür. Bunun dışında düşen takım olmamıştır. Yani baraj olarak hep o görülür. Dolayısıyla puanımız o puandan biraz aşağı doğru. Çünkü son 9’da 20 puanımız olmuş olsa birinci devre artık ligde kalacak takımlar sınıfında olursunuz. Onun biraz aşağısında olursanız ikinci devre daha çok uğraşmanız lazım, daha iyi bir performans göstermeniz lazım. Ama tabiki benim geldiğim dönem 7 haftada 3 puanımız vardı, şimdi 16 puanla bitirmiş olduk. Benden zaten beklenti işte 14-15 puanları acaba yapabilir miyiz iken biz 1 puan fazlasıyla bitirdik. Daha iyi olabilirdi.

"11 TANE OYUNCU ALDIK"

Memnunum takımımdan, her şeyden. Tabi demorolize olmuş bir yapımız vardı, taraftarımızın gardı düşmüştü, oyuncumun morali bozuktu, yöneticimiz kuşku içindeydi, bütün bunlar ortadan kalktı. En azından şuanda umudumuzu ikinci devreye taşımış olduk. Yani biz artık düşecek takım değiliz umudu içersindeyiz. 6 tane arkadaşımızla yollarımızı ayırdık, 2 arkadaşımızı kiralık vereceğiz, 5 yabacımızın 3’ünü deklare ettik. Diğer ikisininde pozisyonlarına bakacağız, değerlendireceğiz. Dolayısıyla takımdan bu şartlarla 12-13 kişi gitmiş oluyor. Tabi onların yerine o sayıda oyuncu almamız gerekiyor. Aldık nitekim hemen hemen. 11 tane de oyuncu aldık. Bir yabancı arkadaşımız Danimarka’dan geliyor. 3 tane daha yabancı arkadaşımızla temas halindeyiz ki hemen hemen büyük bir yol aldık. Gelmeleri söz konusu 6-7 arkadaşımızda Türkiye liglerinde çok deneyimli kardeşlerimizle anlaştık. Yeniden bir takım hemen hemen yarı yarıya 27 kişimiz vardı. 12 si 13’ü gitmiş olsa 14 kalır onun üzerine o kadar bir ilave yapacağız.

"2. DEVRE KIZIŞACAK"

Şimdi tabi kampa gidiyoruz Antalya’ya. Bakalım kimler var? Kimler ne oldu? Onu bir göreceğiz. Ama bir takım oluşacak. Medyadan izliyoruz diğer takımlarda, takımlarına ciddi ilaveler yapıyorlar. Bizim de onlardan geri kalmamamız gerekiyor. Bu yarış 2. devre daha ciddi olacak, daha kızışacak. Tabiki biz de bu yarışın dışında kalmayacağız. Ben inanıyorumki Elazığspor takımı birinci devre uygulamasıyla ne kadar ciddi bir takım olduğunu gösterdi. 2.devrede bunu devam ettirecek diye düşünüyorum.Temkinli konuşmak şampiyon olmak için yeterli değil. Yani o bir inattır, o bir inanmadır, o bir istemedir, onlar temkinli çünkü Anadolu takımları yukarıda olduklarında böyle düşünürler. Bilirler ki orda olmak şartlar getirmiştir. Her an oradan aşağı inebiliriz kuşkusu içlerinde vardır. Çünkü Türkiye ligine başlarken, Bursa, Trabzon dahil biz şampiyonluğa oynuyoruz diyemiyorlarki. Oturmuş takımla şampiyon olmuş takımlar bunlar. O yüzden Türkiye liginin klasik o 3 ekibi, Beşiktaş o kadar sıkıntısına rağmen hala ben olmak istiyorum diyebiliyor. Yani büyük takım olmak, büyük camianın söylemek zorunda olduğu hedef bunlar. Dolayısıyla diğerleri böyle bir hedef telafuz edemezler. Gider, olursa ne ala diye bakarlar. O yüzden yine hep o 3 takım bu yarışı ben şampiyon olacağım iddiasıyla devam ettirecek. Bu yarış öyle bitecek.

"MEIRELES'IN CEZASINA BEN..."

Meireles’in cezasına ben ne tepki göstereyim. Tahkim kurulu var, ceza kurumları var bunu böyle değerlendirmişler. Bunu tartışmanın bir alemi yok. Ortada bir eylem var. Hata yapmış ceza vermişler. Bir üst kurulda cezanın bu kadar olması gerektiği kanaatinde bulunmuş, cezayı değiştirmiş. Bunun kısa tarifi bu. Nedir bu curcuna? Nedir bu kavga? Ben anlamıyorum.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam