Yarıyıl Kupası Bodrum'da başladı

30 ilden 315 sporcunun mücadele ettiği Yarıyıl Kupası heyecanı Bodrum'da başladı.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Yarıyıl Kupası Bodrum'da başladı
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
29 Ocak 2013 16:07
Türkiye Yelken Federasyonu'nun (TYF) 2013 yılı programında yer alan ülke genelinden katılım olan Yarıyıl Kupası heyecanı Bodrum'da başladı.

Yalıkavak Belde Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen yarışlar 6 gün sürecek. Yarışlara 30 ilden 315 sporcu ile 80 hakem katılıyor. Büyük rekabetin yaşandığı yelken yarışlarına, özellikle yaşları 8 ile 15 arasında değişen sporcular yoğun ilgi gösteriyor.

Yarışların ilk gününde Optimist, Laser 4.7, Laser Standart, Laser Radial Finn, 470, 420, Rs:x, Techno 293 sınıfları geçildi.

Yarıyıl Yelken Kupası Yarışları'na katılan Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Ahmet Gençtürk, takımın tabanını oluşturacak sporcuları bu yarışmada seçeceklerini söyledi.

Uzun bir süreden sonra Yalıkavak'a gelmenin büyük mutluluk olduğunu dile getiren Gençtürk, ''Optimistte, laserde takımımızın tabanını buradan seçeceğiz. Bundan sonraki yarışlarda veri oluşturacak. 23 Nisan'daki yarışlarımızda kontenjanlarımızı burada belirleyeceğiz'' dedi.

Milli takımın dünya ve Avrupa şampiyonasına hazırlandığını bildiren Gençtürk, Akdeniz Oyunları'nda laser ve 470 sınıfında yarışlar yapılacağını kaydetti.

Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan ise Yalıkavak'ta Yarıyıl Kupası Yelken Yarışları'nın heyecanını yaşadıklarını belirterek, ''Yelken Federasyonu ile bir yarış düzenledik. Katılım çok yüksek. 315 sporcumuz yarışıyor. Denizlerimizden yararlanmamız gerekiyor. Çocuklarımız su sporlarına ilgi duyarlarsa öz güven sahibi olurlar. Bu da toplumun gelişmesi için çok önemli'' diye konuştu.

Yalıkavak Yelken Kulübü Başkanı Osman Gökmen, kendilerini sevindiren en güzel şeyin katılım sayısı olduğunu dile getirdi.

1 Şubat'a kadar devam edecek yarışlar, aynı gün yapılacak ödül töreni ile sona erecek.
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam