Tuncay Şanlı tepkisine Sağlam'dan cevap!

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, İBB mağlubiyetinin ardından yeşil-beyazlı taraftarların Tuncay Şanlı'ya gösterdikleri tepkiye cevap verdi.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Tuncay Şanlı tepkisine Sağlam'dan cevap!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
26 Ocak 2013 17:35
Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçının ardından istemedikleri bir mağlubiyet aldıklarını söyledi.

Maçtan önce puan sıralamasının zirvesine yaklaşma şansları bulunduğunu, ancak bu şansı kullanamadıklarını belirten Sağlam, ''İstemediğimiz bir mağlubiyet aldık. Maalesef kötü bir maç oynadık. Bu yarışın içerisinde, 3 puan daha geriden devam edeceğiz. Bu maçı bir an önce unutmamız gerek ki, Salı günü Ziraat Türkiye Kupası'nda maça çıkacağız. Ondan sonra da Galatasaray ile karşılaşacağız. Moralimizi bir an önce yukarıya çıkarmamız gerek'' diye konuştu.

Futbolda zaman zaman kötü maçlar oynandığına vurgu yapan Ertuğrul Sağlam, ''İklim şartlarının ve zeminlerin ağır olduğu bu günlerde, 16 günde 6 maç oynamak zorunda kaldık. Oyuncularımın fiziksel durumu için sıkıntılı bir dönem. Bu gibi durumlarda oynanan kötü oyun ve alınan sonuçlar için oyuncuları suçlamamak lazım. Onlar ellerinden gelen her türlü mücadeleyi ortaya koyuyor'' ifadelerini kullandı.

''Tuncay onurlu bir arkadaşımız''

Bursasporlu taraftarların Tuncay Şanlı ve takıma tepki gösterdiğinin hatırlatılması üzerine Sağlam, şöyle konuştu:

''Taraftarlar takımının kazanmasını istiyor ama onlara oyuncusuna küfür etmek, oyuncusunu aşağılamak ve takımıyla dalga geçme hakkını kimse vermez. O açıdan çok üzüldük. Bugünü, saha içerisindeki oyun ve skorla beraber, taraftarın göstermiş olduğu tutumu da hatırlamak istemiyorum. Hiç yakışık alan bir durum olmadı. Tuncay onurlu bir arkadaşımız. Her türlü ortamda Türk futbolunun içinde kaldı. Bu tür durumları çok yaşadı. Bana göre Tuncay önemli bir oyuncu. Bu olumsuzluklardan kurtulup takımına katkı sağlayacaktır. Böyle giderse iki hafta sonra takımda oynatacak futbolcu bulamayız. Bunlar bizim oyuncularımızsa, onlardan azami derecede yararlanmalıyız. Bundan sonra bir bütünlük oluşturursak başarılı oluruz. Bu süreci iyi yaşayıp, iyi değerlendirmek lazım. Gelinen nokta bizim açımızdan hoş bir nokta değil. Bu durumu çevirmek için elimizden geleni yapacağız ama bu dönemde de destek bekliyoruz.''

Ertuğrul Sağlam, İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu futbolcuları ortaya koydukları performanstan ötürü tebrik etti.

Ferhat: "Maça çok iyi hazırlanmıştık"

Bursasporlu futbolcu Ferhat Kiraz, kendileri açısından önemli bir maça çıktıklarını anlatarak, ''Maça çok iyi hazırlanmıştık. Buradan galibiyetle ayrılacağımıza da inanmıştık. Futbolda böyle mağlubiyetler olur ama biz de hayal kırıklığına uğradık. İstediğimiz oyunu sahaya yansıtamadık. Umarım en kısa zamanda toparlanarak Bursaspor'u iyi yerlere getirmeye çalışırız'' ifadelerini kullandı.

İbrahim: "Ben takıma güveniyorum"

Takım kaptanlarından İbrahim Öztürk ise, yoğun bir maç trafiğinden geçtiklerini belirterek, şöyle konuştu:

''Bugün kendi kimliğimizi sahaya yansıtamadık. Bir noktaya kadar iyi oynadık ama yediğimiz ilk golden sonra risk aldık. Bugün takım olarak istediğimiz sahaya yansıtamadığımız için üzgünüz. Kendi içerimizde konuşmalarımızda Bursaspor'u iyi yerlere getirecek güce sahip olduğumuzu söylüyoruz. Bundan sonraki dönemde iyi sonuçlarla istediğimiz noktaya ulaşırız.''

Sürekli olarak kendi içlerinde özeleştiri yaptıklarını anlatan İbrahim, ''Fenerbahçe maçında olmadık bir penaltı ve futbolda görülmemiş bir gol yedik. Bugün de karambolden gol yedik. Bunların çözümünü arıyoruz. Bu durumu çözecek kişiler bizleriz. Bugün yediğimiz golden sonra üzerimizde taraftar baskısı oluştu. Tepkiler almaya başladık. Bu takımdaki 5. senem ama bundan önce böyle şeyler görmemiştim. Yoğun bir dönemde istediklerimiz olmayabiliyor. Ben takıma güveniyorum. Bu durumdan kurtulacak güçteyiz'' diyerek sözlerini noktaladı.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam