Roberto Hilbert'ten Galatasaray'a moral

Beşiktaş'ın Alman futbolcusu Roberto Hilbert, Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki Schalke eşleşmesi ve siyah beyazlı ekipteki geleceği hakkında açıklamalarda bulundu.

Haber; Hürriyet
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Roberto Hilbert'ten Galatasaray'a moral
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
19 Ocak 2013 10:30
Beşiktaş’ın panzeri Roberto Hilbert, gündemi Alman medyasına değerlendirdi. Tecrübeli futbolcu, bu yıl Avrupa’dan men edilmelerini, “Geçen sene şike nedeniyle sezona geç başladık. Zor ve yorucuydu. Yaşadıklarımıza rağmen ligi dördüncü tamamladık. Avrupa Kupası hakkını elde ettik. Ardından gelen ceza ile 1 sezon Avrupa Kupaları’ndan men edildik. Bu yüzümüze vurulan bir tokat gibiydi. Bütün çabamız, emeğimiz gitti” diye yorumladı.

‘SEZON SONU SEVEREK BEŞİKTAŞ’TA KALIRIM’

Alman futbolcu, “İki sene önce şike skandalıyla yaşadıklarımızı kimsenin yaşamasını istemem. Ama ne kadar kulağa kötü gelse de kazançlı çıktım bile diyebilirim. Büyük ve çok önemli bir tecrübeydi” dedi. Geleceğiyle ilgili soruyu ise, “Sezon sonunda anlaşmam bitiyor. Daha kulüple görüşmedik. Burada çok mutluyum. Sportif olarak çok güzel gidiyor. Ailem de burada çok mutlu. Severek Beşiktaş’ta kalırım” şeklinde yanıtladı.

SCHALKE İÇİN ZOR MAÇ

Hilbert, “Galatasaray Fatih Terim geldiğinden beri çok düzenli ve disiplinli bir takım oldu. Buna karşılık Schalke’de önemli problemler mevcut. Onlar için çok zor bir maç olacak. İyi hazırlanmaları gerek” yorumunu yaptı.

'ÇOCUKLARIM İYİ TÜRKÇE BİLİYOR'

Tecrübeli sağ bek,“Türkçe kısa sohbetler yapabiliyorum. Ama o kadar. Çocuklarım daha iyi konuşuyorlar” dedi.
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam