Nihat Kırmızı: "Tiyatro var, herkes gördü!"

Galatasaray Sportif A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Kırmızı, Fenerbahçe maçının ardından çarpıcı açıklamalara imza attı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Nihat Kırmızı: 'Tiyatro var, herkes gördü!'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
24 Şubat 2024 21:24
Son güncelleme 24 Şubat 2024 22:34
Galatasaray Sportif A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Kırmızı, Fenerbahçe'nin Kasımpaşa ile oynadığı maçın ardından Ajans 1905 YouTube kanalına konuştu.

Nihat Kırmızı, "Bir tiyatro var, bu oynanıyor. Herkes bunu gördü. Hiç alakası yok. Fenerbahçe 2-0, 3-0 önde olsa bu penaltının verilme ihtimali yoktu. Fenerbahçe'nin puan kaybedeceği görülünce bir şey uydurmaları lazımdı. Bu da büyük bir fırsat oldu, komik bir fırsat oldu. Uzaktan yakından penaltı yoktu. Fenerbahçeli futbolcular da beklemiyordu. Onlar da şaşırdı. Bilemiyoruz, nasıl oluyor, kim ne yapıyor. Tabii ki biz Galatasaraylılar, Galatasaray yöneticileri olarak, başta başkanımız Dursun Özbek ve tüm yönetim kurulu elinden geleni yapıyor. Bunu kimsenin yanına bırakmayacaktır. Bu haram puanları birilerinin burnundan fitil fitil getirecektir. Türk futbolunda bunların olmaması, yaşanmaması lazım. Türk futbolu adına talihsiz bir akşam." dedi.

Nihat Kırmızı, "Gereğini gerekli yerlerde söyleyeceğiz. Gerekli yerlerde bunu sadece söylemekle kalmayacağız, her şeyi yapacağız bunların önlenmesi için. Bir daha olmaması için, hakkımızı söke söke almak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bugüne kadar hep böyle oldu." sözlerini sarf etti.

Kırmızı, sözlerine, "Şampiyonlukların sahada kazanılması gerekiyor. Böyle komik şeylerle değil. Şampiyonluk böyle kazanılacaksa hiç kazanılmasın daha iyi!" diye devam etti.

Nihat Kırmızı, son olarak, "Süper Lig olmaktan çıktı Süper Lig Tiyatrosu'na dönüştü. Taraftarımız hiç merak etmesin. Her zaman basın önünde yapmamız mümkün değil. Biz gerekli yerlerde yeri geldiğinde hesabını soruyoruz, gereğini yapıyoruz. Birileri başka şeyler yapmaya çalışıyor. Birilerinin kim olduğunu biliyoruz. Galatasaray herkesle her şeyle baş etmiş bugüne kadar, bunla da baş edebilecek durumda. Bu artık Türk futboluna zarar veriyor. Burada şampiyon olsak ne olur olmasak ne olur." dedi.

İŞTE NİHAT KIRMIZI'NIN DİĞER AÇIKLAMALARI

"Fenerbahçe'nin lig yarışında kalması için uğraşan birileri var, kesin, buna şüphe yok. Buna benzer birçok olay oldu ama bu akşamki pozisyonla birlikte net oldu. İyiler kazanır, biz de kazanacağız, şampiyon olacağız. Şampiyon olmak değil bu oyunu ahlaklı oynamak daha önemli bizim için. Galatasaray'ın etiği onu gerektirir. Fenerbahçe bu sezon ya da sonraki sezonlar şampiyon olacak ama bir şampiyonluk için ahlak dışı oyunlara başvurmak... Dışarıdan başka bir eller, VAR, hakemler... Başka eller devreye girip namusuyla şerefiyle oynayanların oyununu bozmasınlar."

"Galatasaray'ın hakkını yediklerini zannedebilirler ama biz Galatasaray'ın hakkını kimseye yedirmeyiz. Burunlarından fitil fitil getiririz. Bu gece kandil, mübarek gece. Mübarek gecede haram yiyenlerden bu çıkacaktık. Kimsenin şüphesi olmasın."

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam