Netflix'ten futbolun tarihini anlatan dram dizisi geliyor

Ünlü dizi - film yayın platformu Netflix, 20 Mart tarihinde futbolun tarihini anlatan bir dram dizisinin yayınlanacağını açıkladı.

Haber; Sporx.com dış haberler, Fotoğraf; Netflix
Abone Ol
Netflix'ten futbolun tarihini anlatan dram dizisi geliyor
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
03 Mart 2020 13:43
Dünyanın en çok kullanılan kullanıcıya sahip dizi - film yayın platformu Netflix, futbolun tarihine yönelik bir dram dizisini yayınlamaya hazırlanıyor.

Th English Game adıyla yayınlanacak dizide futbolun nasıl ortaya çıktığına dair tarih sayfalarındaki bilgileri ekranlara taşınacak. İlk aşamada 6 bölümü yayınlanacak olan bu İngiliz yapımda başrolleri Edward Holcroft, Kevin Guthrie ve Charlotte Hope üstleniyor.

Tüm dünya ile birlikte Türkiye'de de 20 Mart tarihinde yayınlanacak dizinin kaç sezon ekranlarda olacağı ise henüz netleşmiş değil.

Netflix'de yer alan dizinin konusuna dair kısa bilgi ise şu şekilde: "1870'ler İngilteresi'nde sınıf ayrımının iki zıt tarafında bulunan iki futbolcu, üst sınıf beyefendilerin sporunu kitlelere ulaştırmaya yardımcı olan bir dostluk kurar"

Bugüne kadar yayınladığı dizi film içeriklerinde spor kategorisini de zenginleştirmek isteyen Netflix daha önce Antoine Griezmann, Carlos Tevez, Maradona gibi futbolcuların yanı sıra Juventus, Sunderland, Boca Juniors gibi takımların da belgesellerini yayınlamıştı.

Netflix platformunda yayınlanacak dizinin basın tanıtım görselleri

Tümü
TÜMÜ