MVP'yi basketbolseverler seçecek

Beko All Star 2013'ün ''En Değerli Oyuncusu'', ilk kez basketbolseverlerin oylarıyla belirlenecek.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
MVP'yi basketbolseverler seçecek
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
16 Ocak 2013 14:48
İstanbul'un ev sahipliği yapacağı Beko All Star 2013 basketbol organizasyonunun ''En Değerli Oyuncusu'' (MVP), ilk kez basketbolseverler tarafından belirlenecek.
Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, Beko Basketbol Ligi'nde mücadele eden Türk ve yabancı yıldızların karşılaşacağı Beko All Star maçının ''En Değerli Oyuncusu''nun ilk kez basketbolseverlerin oylarıyla belirleneceği bildirildi.

Yapılan açıklamada, önceki yıllarda basın mensuplarının oylarıyla belirlenen Beko All Star'ın MVP ödülünün, bu sezon bambaşka bir uygulamayla sahibini bulacağı, NBA'e benzer biçimde, halkın da katılım gösterebildiği yeni bir sistem tasarlayan federasyonun All Star karşılaşmasının ''En Değerli Oyuncusu'' ödülünü basketbolseverlerin seçeceği kaydedildi.

Basketbolseverlerin, federasyonun resmi twitter hesabı ''@TBForgtr''nin takipçilerinin maç sırasında ''#BekoAllStarMVP'' hashtag'ini kullanarak MVP ödülünün sahibi olmasını istedikleri oyuncunun tam ismini yazmaları twitter üzerinden oy kullanmaları için yeterli olacak.

Facebook kullanıcıları ise Türkiye Basketbol Federasyonu'nun resmi Beko Basketbol Ligi facebook sayfası olan ''facebook.com/tbltbf'' adresindeki anket üzerinden oylarını verebilecekler. Sayfayı beğendikten sonra, All Star maçının devre arasında yayınlanacak olan ankette oy kullanabilecek olan katılımcılar, MVP ödülünde söz sahibi olacaklar.

Bu arada, yüzde 50'si basın mensuplarının, yüzde 50'si ise basketbolseverlerin oylarıyla belirlenecek MVP ödülü, organizasyonun hemen ardından kazanan oyuncuya verilecek.

Öte yandan, Beko All Star 2013'ün ''medya günü'' etkinliği 19 Ocak Cumartesi günü gerçekleştirilecek.
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam