Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Monk, üçgen hücumdan övgüyle bahsediyor

Geçtiğimiz günlerde New York Knicks ile çalışan eski Kentucky point guardı Malik Monk, takımla çalıştığı üçgen hücumdan övgüyle bahsetti.

Geçtiğimiz günlerde New York Knicks ile çalışan eski Kentucky point guardı Malik Monk, takımla çalıştığı üçgen hücumdan övgüyle bahsetti.

Monk, üçgen hücum için "Bir sürü hareket içeriyor. Topsuz alanda hareket etme var. Ben topsuz alanda çok iyi hareket ederim. Benim için harika olduğunu düşünüyorum." yorumlarını getirdi.

New York'un son iki yıldır Phil Jackson altında başarı eksikliği yaşamasına rağmen üçgen hücumu kullanması üzerine çok fazla eleştiri geliyordu. Bunun yanında serbest oyuncuların hücum düzeninde Knicks ile oynamak istemediği yönünde haberler de çıkmıştı.

Monk, bu sene draft sınıfındaki en yetenekli kişilerden biri olarak görülüyor. Oyuncu tipi olarak çok yönlü bir skorer olduğu ve dışarıdan olduğu gibi içeriye girerek de sayı bulabiliyor.

Malik, Kentucky'deki tek sezonunda maç başına 19.8 sayı, 2.5 ribaund ve 2.3 asist ortalamaları yakalamıştı.


7/24 NBA TÜRKİYE