Kuyt: "Şampiyon olacağız"

Fenerbahçenin Hollandalı yıldız hücum oyuncusu Dirk Kuyt, Barcelona'nın bile iniş çıkışlar yaşadığını dile getirerek birkaç maçı üstüste kazanmaları halinde sıralamada zirveye çıkacaklarını, sene sonunda ise şampiyon olacaklarını söyledi.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Kuyt: 'Şampiyon olacağız'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
08 Ocak 2013 11:20
Fenerbahçe'nin Hollandalı oyuncusu Dirk Kuyt, takımının ikinci devre öncesi kamp için bulunduğu Antalya'da NTV Spor'a bir röportaj verdi.

Fenerbahçe'ye geldiği günden bu yana karşılaştığı ilgiden ve kendine yardımcı olunmasından büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Kuyt; "Öncelikle Fenerbahçe gibi büyük bir kulüpte oynamaktan mutluluk duyuyorum. Geldiğim günden itibaren, başta teknik direktör Aykut Kocaman olmak üzere başkan yardımcısı Ali Yıldırım ve antrenörlerimiz, oyuncularımız beni büyük bir memnuniyetle karşıladılar, bana yardımcı oldular." dedi.

Fenerbahçe'nin Spor Toto Süper Lig'deki konumunun kötü olmadığını, düzelebileceğini dile getiren Hollandalı yıldız hücum oyuncusu; "Sezonun zorlu başladığını herkes görebiliyor. Yeni bir takım kurulduktan, yeni oyuncular olduktan sonra bu oldukça normal. Avrupa maçlarından sonra çok iyi sonuçlar elde ettikten sonra, ligde ve kupada iyi oynadıktan sonra son 2 maçı kaybettik. Daha sonra fark ettik ki çok iyi yerlere gelebiliriz. Şimdi biraz geriden geliyoruz, tekrar mücadele etmemiz gerekiyor. 6 puan fark futbolda bir şey değil. Yapmamız gereken çok şey var önümüzde. Ancak, inanıyorum ki biz bu durumu değiştireceğiz. Başarılı olacağız." diyerek mücadele etmeleri halinde istedikleri başarılara ulaşacaklarını dile getirdi.

Futbolda çok büyük takımların da iniş çıkışlar yaşadığını söyleyen ve başlamasını sabırsızlıkla bekledikleri ikinci yarıda üstüste maçlar kazanmaları halinde liderliği ele geçireceklerine inanan Kuyt; "Önce, futbol nerdeyse her yerde aynıdır. Kazanırsanız herkes mutlu olur, kaybederseniz taraftarlarınız mutlu olmayacaktır. Futbolcular için önemli olan bir arada olmak, birlikte olmak ve daha önce yaptığımızdan daha fazla çalışmak. Ancak, bu sayede daha iyi bir yerlere geliriz. İster Barcelona olun, ister Liverpool olun kötü günleriniz olacaktır. Sadece iyilerinizi kötülerinizden ayırıp pozitif bakmalısınız. Takımın, teknik direktörün ve taraftarların bir arada olup, kenetlenip daha kuvvetli olacağımızı düşünüyorum. Birkaç maçı kazandıktan sonra listenin en üstüne çıkacağımızı düşünüyorum. Ligde, Avrupa'da ve kupada mücadele ediyoruz. Sezonun ikinci yarısında daha iyi olup şampiyonluğu alacağımız düşünüyorum." dedi ve şampiyon olacaklarının altını çizdi.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam