Kış sporlarının önemini vurguladı

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, kış sporlarına ve turizmine yönelik çalışmalarının olacağını söyledi.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Kış sporlarının önemini vurguladı
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
15 Ocak 2013 16:19
Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye'nin menfaatleri doğrultusunda Avusturya ile kış sporları ve turizmine yönelik çalışmalar yapabileceklerini söyledi.

Mehmet Baykan, Avusturya Ticaret Müsteşarı Konstantin Bekos ve beraberindeki heyeti kabul etti. Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndaki genel müdürlük makamında gerçekleştirilen kabule, Baykan'ın yanı sıra genel müdür yardımcıları Dursun Türk ve Ömer Altunsoy katıldı.

Konstantin Bekos'un ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Baykan, ''Türkiye'nin menfaatleri doğrultusunda iki ülke arasında kış sporlarına ve turizmine yönelik çalışmalar yapabiliriz'' dedi.

Türkiye'nin çok büyük kış sporları ve kış turizmi potansiyeli bulunduğuna dikkati çeken Baykan, şunları söyledi:

''Biz bunları harekete geçirmek istiyoruz. Türkiye'de 4 mevsimi bir arada yaşayabiliyorsunuz. Yaz turizminde dünyada söz sahibi ülkelerden birisiyiz. Kış turizminde de bunu sağlayabiliriz. Ülkemizde kış sporlarına ve kış turizmine yönelik çok sayıda kaliteli tesis bulunuyor. Bizim en büyük amacımız, bu tesisleri verimli şekilde kullanabilmek. Bu konuda Avusturya'nın girişimlerini de olumlu buluyorum.''

Bekos, Türkiye'nin kış sporları ve turizminde büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, Erzurum'da 21-22 Ocak'ta düzenleyecekleri programda, Avusturyalı tedarikçilerle, destekçilere Türkiye'deki potansiyeli göstermek istediklerini kaydetti.

Avusturya Ticaret Müsteşarı Bekos ayrıca, Baykan'ı, 14-17 Şubat tarihleri arasında Avusturya'nın Schladming kentinde düzenlenecek Alp Disiplini Dünya Kupası müsabakalarını izlemeye davet etti.

Ziyaretin sonunda genel müdür Mehmet Baykan, Avusturya heyetine fincan takımı ve kahve hediye etti.
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam