İtalya'da ortalığı karıştıran iddialar! Muriqi ve Raiola

İtalyan devlet televizyonu RAI 3, La Repubblica'nın yazdığı Vedat Muriqi transferine yeni bir boyut kazandırdı. Raiola ile ilgili iddiaları da ortalığı karıştırdı.

Haber; Sporx.com dış haberler, Fotoğraf; AA
Abone Ol
İtalya'da ortalığı karıştıran iddialar! Muriqi ve Raiola
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
08 Haziran 2021 10:30
İtalya futbolunun ünlü menajerlerinden Vincenzo Morabito, Rai 3 yayınında Vedat Muriqi'nin Lazio'ya transferi ve bir diğer ünlü menajer Mino Raiola ile ilgili iddialarda bulundu. Daha sonra iddianın tarafları Lazio Sportif Direktörü Igli Tare ve Mino Raiola bu iddialara cevap verdi.

Bu yayından önce La Repubblica, Vedat Muriqi transferiyle ilgili çarpıcı iddialar ortaya koyan bir haber yayınlamıştı. Okumak için tıklayın...

"Sözleşmeler kulüpler dışında sadece İtalya Futbol Federasyonu'na gönderilir ama faturalar gönderilmez." diyerek sözlerine başlayan Morabito, Mino Raiola'nın Malta'da paravan olarak kullandığı bir kulübü olduğunu iddia ederek, "Sadece kulüplerin bildiği bir kulüp. Eğer faturalarını zamanında ödüyorsa kimse bu kulübü araştırmaz. Doğal olarak finans müfettişleri ve savcılar da işin içerisine dahil olmaz. Sonsuza kadar böyle devam eder." ifadelerini kullandı.

"MURIQI'Yİ GÖRÜNCE SAÇIMI BAŞIMI YOLUYORUM"

Vedat Muriqi transferine de değinen Morabito, "Igli Tare'nin Arnavutluk'un İstanbul Konsolosu olan bir kardeşi var [Genti Tare] ve kesinlikle 'eşek' bir futbolcu için 18 milyon euro ödediler. Simone Inzaghi (Lazio'nun eski teknik direktörü) ile bir gün konuştum, bana 'Muriqi'yi ne zaman sahada görsem saçımı başımı yoluyorum. Stefan Radu, Muriqi'yi parmak arası terlikle bile savunabileceğini söyledi. Çok kötü bir oyuncu' dedi." ifadelerini kullandı.

"18 MİLYON EURO VE ÜSTÜNE KOMİSYONLAR"

İtalyan menajer, "Muriqi için 18 milyon euro! Bir de üstüne 5 tane menajere komisyon paraları! Yani, 18 milyon euro Lazio için çok büyük para ve korkunç bir transfer hatası." sözleriyle konuşmasını noktaladı.

IGLI TARE: "BU İDDİALAR DAYANAKSIZ"

Lazio Sportif Direktörü Igli Tare, programdan sonra yaptığı açıklamada, "Tüm bu iddialar tamamen kaynaksız ve dayanaksızdır. Avukatlarım, bu iddialarla ilgili yasal süreci başlatmışlardır." ifadelerini kullandı.

RAIOLA: "MAHKEMEYE GİDECEĞİZ, GERİ ADIM ATMASIN"

Mino Raiola ile kızgın bir şekilde, "Devlet televizyonu olan RAI'de, halkın paraları kullanılarak böyle yalan yanlış haberler üretilmesi utanç verici. RAI, ciddi gazetecilik yapmakla görevlidir. Malta'ya bir tane bile gazeteci gönderse bu iddiaların yalan olduğunu anlayacaktır. Bu hata affedilemez. Çünkü, itibarıma gölge düşürmeye çalıştılar. Avukatlarım, bu haber nedeniyle harekete geçti. Mahkemeye gideceğiz. Umarım kanal ve iddia sahibi geri adım atmazlar." dedi.

STEFAN RADU: "MURIQI HAKKINDA BÖYLE BİR ŞEY SÖYLEMEDİM"

Laziolu futbolcu Stefan Radu, Vincenzo Morabito'nun açıklamaları üzerine kulüp resmi internet sitesinden bir açıklama yayınladı.

Radu, "RAI 3'te yayınlanan haber sırasında Morabito'nun söylediklerini takiben, takım arkadaşım Vedat Muriqi'yi itibarsızlaştıracak sözleri söylemediğimi kesin olarak belirtiyorum. Böyle bir sözüm olmamıştır, kesinlikle reddediyorum. Bu tür davranışlar sergilemem ve böyle ifadelerin kamuya yayılması şahsıma ciddi zarar vermektedir. Bu nedenle, avukatlarım profesyonel imajımı uygun tüm mercilerde savunacaklardır." dedi.


EURO 2020 Navigasyon
Tümü
TÜMÜ