İnönü'nün vedası da efsane olacak

Beşiktaş'ın mayıs ayında yıkmayı planladığı tarihi İnönü Stadı'na muhteşem organizasyonlarla veda etmeye hazırlandığı ve büyük bir geliri bu yolla kasasına koyacağı öğrenildi.

Haber; Sabah
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
İnönü'nün vedası da efsane olacak
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
15 Ocak 2013 09:36
Beşiktaş'ın Doğuş IMC firmasıyla birlikte hayata geçirmeyi planladığı "İnönü'ye Veda Konserleri" sayesinde büyük bir geliri kasasına koymanın planlarını yaptığı ifade edildi.

Ekonomik sıkıntıları aşmak için FEDA sezonu başlatan yönetim mayıs ayında yıkmayı planladığı İnönü Stadı'nı, Sabah gazetesinin haberine göre dünya starlarının eşliğinde tarihe gömme niyetinde olduğu öğrenildi. Beşiktaş Kulübü bir taraftan İnönü'yü kademeli olarak yıkacak diğer taraftan da IMC firmasının İnönü'deki organizasyonlarıyla 2-3 milyon dolarlık gelir getirecek konserler düzenleyecek.

1- Beşiktaş yönetimi ligin bitimiyle mayıs sonunda stada kazmayı vuracak. Ancak yıkıma bütün tribünlerden değil yeni açık tribününden başlanacak. Yeni açık tarafın 17-27 metre arasına çekileceği için yıkım sırasında stadın geri kalan kısmı kullanılabilecek. Yıkılan taraf özel perdelerle kapatılacak, önüne sahne kurulacak.

2- YIKIM ve alt yapı çalışmaları süresince yeni açık tribünü özel bir teknikle kapatılacak. 10'un üzerinde dünya yıldızı İnönü'de sahne alacak.

3- Toplam 2.5 ay sürmesi beklenen organizasyonla yeni stat sonrası için de "Konserlerin Merkezi İnönü" algısı güçlendirilecek. İki milyon doların üzerinde olması beklenen gelir yeni sezon öncesi takımın güçlendirilmesi için kullanılacak.

4- İnönü'de sahne alacak dünya yıldızlarına Beşiktaş forması ve Feda tişörtleri hediye edilecek, sahnede giymeleri istenecek. Bu proje hayata geçerse Kartal, birçok açıdan büyük bir karag geçmiş olacak.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam