Gazeteciler yarıştı

30 Polonyalı gazeteci, Palandöken Kayak Merkezi'nde Serbest Stil Slalom Yarışları'nda mücadele etti.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Gazeteciler yarıştı
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
15 Ocak 2013 15:07
Palandöken Kayak Merkezi'nde Serbest Stil Slalom Yarışları'nda 30 Polonyalı gazeteci, dereceye girebilmek için mücadele etti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan çalışma kapsamında Polonya'dan Erzurum'a gelen kafilede yer alan gazeteciler için Palandöken'de kayak yarışları düzenlendi.

Serbest Stil Slalom Yarışması'na, yaşları 20-45 arasında değişen yaklaşık 30 Polonyalı gazeteci katıldı. Erzurumlu kayak hocalarının gözetiminde yapılan yarışlarda, bazı Polonyalı gazetecilerin kapıları geçerken zor anlar yaşadığı görüldü.

Polonyalı gazeteci Makgorzata Mıssaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendisinin de yarışlara katıldığını, ilk kez geldiği Palandöken'i çok beğendiğini söyledi.

Kafilede yaklaşık 70 gazetecinin olduğunu belirten Mıssaz, ''Türkiye'de daha önce Alanya'da tatil yapmıştım. İlk kez Türkiye'de ilk kayak tecrübemi Palandöken'de yaşadım.

Erzurum'u çok beğendim. Bizim için özel düzenlenen yarışlar da çok eğlenceli geçti. Tekrar Erzurum'a gelerek bu güzel ortamı yeniden yaşamak istiyorum'' dedi.

Yarışlarda dereceye giren Polonyalı gazetecilere, Erzurum Valiliği tarafından düzenlenecek programla ödülleri verilecek.
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam