Galatasaraylılar Platformu, ilk toplantısını yaptı

Galatasaray Kulübü üyeleri tarafından oluşturulan Galatasaraylılar Platformu, ilk toplantısını yaptı.

Haber; AA
Abone Ol
Galatasaraylılar Platformu, ilk toplantısını yaptı
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
11 Mart 2017 16:31
Galatasaray Kulübü üyeleri tarafından oluşturulan Galatasaraylılar Platformu, ilk toplantısını yaptı.

Taksim'de bulunan The Marmara Otel'de gerçekleştirilen toplantıda, yaklaşık 150 üye yer alırken, sarı-kırmızılı eski yöneticiler Taner Aşkın, Fatih Gökşen ve Mehmet Bilen de hazır bulundu.

İlk olarak platformun kurucusu sıfatıyla kürsüye gelen Oğuz Şenol, Galatasaray'ın daha iyi noktalara gelmesi için fikir üretmeyi amaçladıklarını aktararak, "Konuşmaktan kimseye zarar gelmez. Fikirler üretelim. Burası serbest bir kürsüdür. Her Galatasaray üyesi fikrini hür bir şekilde buraya gelip aktarabilir. Tüm iyi niyetiyle çalıştığına inandığımız yönetimimizin, kendilerine göre doğru olan fikirleri alıp değerlendirmesidir." dedi.

Bir muhalefet hareketi olarak algılanmak istemediklerini anlatan Şenol, "Platformumuz, hiçbir kişi, başkan adayı, grup ya da kuruma bağlı değildir. Gayemiz başkan adayı çıkarmak veya muhalefet yapmak değildir. Amacımız, borcundan dolayı kulübümüzün malı satıldığında sarılıp kucaklaşanlardan değil, Avrupa'da başarı kazanıldığı için sevinçle sarılanlardan olmaktır." diye konuştu.

Kendilerinin, Galatasaray aşığı "liseli" veya "alaylı" üyeler olduklarını dile getiren Oğuz Şenol, şunları söyledi:

"Biz buyuz. Artık çalmanın çırpmanın konuşulmadığı, piyasa değerinin iki-üç katı fiyatlara transferlerin olmadığı, ehil profesyonellerin çalıştığı, her sene kara geçen ve başarıdan başarıya koşan Galatasaray'ı özlüyoruz. Bu platform, yönetsel, mali ve sportif işleyişin iyileştirilmesi için proje üreterek, doğru mecralara iletmeyi amaç edinmiştir. Nerede hatalar yapıldığının belirlenip düzeltilmesi için stratejiler geliştirilmesi hedeflenmektedir. Son yıllarda Galatasaray, maalesef kötü bir gidişe sahne olmaktadır. Her yıl açıklanan zararlar, yanlış yapılan transferler herkesi çok üzmektedir. En büyük rahatsızlıklarımdan biri de camiamda hüküm süren ümitsizlik ve bıkmışlık halidir. Bu beni çok rahatsız ediyor."

Katılımcılar görüşlerini aktardı

Toplantıda yer alan üyelerden söz isteyenler, sarı-kırmızılı eski milli basketbolcu Cihat Levent'in moderatörlüğünde kürsüye gelerek, görüşlerini aktardılar.

Üyelerin yaptığı konuşmalarda özellikle, hatalı transferler ile transfer sürecindeki usulsüzlük iddiaları, yaşanan mali sıkıntılar nedeniyle gelecek dönemde Sermaye Piyasası Kurulu ve UEFA nezdinde yaşanabilecek sorunlar ön plana çıktı.


Tümü
TÜMÜ