Galatasaray'ın yeni 'kiralık' stratejisi

Kadrosunda yer alan bazı isimleri ve A2 Takım'da yer alan bazı oyuncuları kiralık olarak gönderecek olan Galatasaray Yönetimi bu konuda da yeni bir sistem kurdu.

Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Galatasaray'ın yeni 'kiralık' stratejisi
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
05 Ocak 2013 11:44
- SPORX - Bursaspor'dan transfer olduğu günden bu yana Galatasaray'da beklenen performansı sergileyemeyen Sercan Yıldırım, sarı-kırmızılı formaya veda etmeye hazırlanıyor.

Teknik direktör Fatih Terim'in ara transfer döneminde takımdan ayrılacak isimler arasına aldığı Sercan için İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Kasımpaşa ve Elazığspor nabız yoklamaya başladı.

Bülent Korkmaz'ın takımda görmek istediği Sercan Yıldırım için sarı-kırmızılı yönetim ile görüşmelere başlayan İBB yönetimi, Galatasaray'ın bu konudaki stratejisini beklemeye başladı.

Sercan Yıldırım'ı takasta kullanmak isteyen ancak şu ana kadar bu planında başarılı olamayan sarı-kırmızılı yönetim, Fatih Terim'in 'düzenli olarak oynayabileceği bir takıma gidebilir" raporu ile gelen teklifleri değerlendirmeye aldı. 

Kadrosunda yer alan bazı isimleri ve A2 Takım'da yer alan bazı isimleri kiralık olarak gönderecek olan sarı-kırmızılı yönetim, bu konuda da yeni bir sistem kurdu.

Forma şansı bulamayan ve kendisini geliştirmesi istenen oyuncuları 'kiralık' olarak göndermeden önce kiralık verilecek olan takımların kadro yapılarını incelemeye başlayan sarı-kırmızılı yönetim, elden çıkarttığı oyuncuların maksimum seviyede şans bulması için dikkat çeken bir strateji geliştirdi.

Yeni uygulamaya alınacak bu sistemle, kiralık olarak gönderilen oyunculardan verim almayı amaçlayan sarı-kırmızılılar, örneğin iki forveti düzenli olarak forma giyen ve kulübesinde de bir yedek forveti bulunan x bir takıma sadece alternatif olsun diye Sercan Yıldırım'ı göndermeyecek.

HABER - Fatih ŞAMLIOĞLU 

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam