"Fernandes İBB'ye zor"

Beşiktaş teknik direktörü Samet Aybaba, idman sonrası basına sakatların durumu ve transferlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Haber; Milliyet
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
'Fernandes İBB'ye zor'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
15 Ocak 2013 08:40
Beşiktaş teknik direktörü Samet Aybaba, antreman sonrası basın mensuplarına açıklama yaptı. Aybaba, Portekizli yıldız oyuncu Manuel Fernandes ve diğer futbolcuların sakatlık durumları, ara transfer döneminde uzun süre gündemi meşgul eden Nene hakkında açıklamalar yaptı.

"Mustafa Pektemek'in hazır olarak dönmesi için 1.5 aylık bir süreye ihtiyacı var. Herkes, doktor, pilot, teknik direktör oluyor. Sonra 'yok oyuncu erken döndü, geç döndü' tartışmaları yapılıyor. Biz sağlık ekibinin raporlarına göre hareket ediyoruz. Onlar ne diyorsa onu yapıyoruz. Fernandes'in eksikleri var. İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçının kadrosunda olacak ama sahada yer alması zor. İkinci yarı belki oyuna alabilirim" dedi.

Nene konusunda da değinen Aybaba; "Futbolcular böyle yerlere giderek ceplerini dolduruyorlar. Katar gibi Arap ülkeleri futbolcular için büyük şans. Oraya gidenler parayı tercih etmiş oluyor. Keşke bize de emeklilik yıllarımızda oralardan teklif gelse biz de oralara gidip bu paraları kazanabilsek." dedi ve kendilerinin teknik direktör olarak böyle bir şansı olmadığını esprili bir dille belirtti.

'FEDA' sezonunda beklenenin üstünde bir performans göstererek ilk yarıda liderlik mücadelesinin içerisinde kalan Beşiktaş, sezonun ikinci yarısını 19 Ocak'ta İstanbul Büyükşehir Belediyespor'a karşı İnönü Stadyumu'nda açacak.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam