F.Bahçe'de yeni bir dönem! CEO...

Fenerbahçe Spor Kulübü, kurumsallaşma adına yaptığı hamlelere bir yenisini ekleyerek kulübü yönetecek bir CEO görevlendirdi.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
F.Bahçe'de yeni bir dönem! CEO...
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
08 Ocak 2013 20:26
Fenerbahçe'de kurumsal yapılanmasürecinde yeni bir dönem başlıyor. Sarı lacivertli kulüp, daha önce özel sektörde farklı tecrübeleri bulunan Hakkı Hasan Yılmaz'ı CEO olarak görevlendirdi.

Yılmaz'ın görevine başladığı ifade edilirken, yönetim kuruluna bağlı olarak çalışacağı belirtildi.

İşte kulüpten konuyla ilgili yapılan açıklama;

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün bugün yaptığı toplantıda bir süreden beri üzerinde çalışılan kurumsal yapılanmanın bir aşaması olarak Özel Sektörde önemli üst düzey görevleri başarı ile yürütmüş olan Sayın Hakkı Hasan Yılmaz’ı CEO olarak görevlendirmiştir.

Sayın Hakkı Hasan Yılmaz, Yönetim Kurulu’na bağlı olarak Fenerbahçe Spor Kulübü ile bağlı iştirak ve şubelerinde Sorumlu İcra Komitesi Başkanı olarak görev yapacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.


Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Abdullah Kiğılı

HAKKI HASAN YILMAZ KİMDİR?


1957 yılında Ankara’da doğdu. TED Ankara Kolejindeki orta öğretimini takiben, 1979 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

1988 de Satış Direktörü olarak görev yaptıktan sonra 1991 yılında temizlik ve kozmetik ürünlerinden sorumlu Lever ve Elida Kozmetik şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su olarak atandı. Şirketlerin mükemmel performans gösterdikleri, Türkiye pazarına P&G gibi bir rakibin girmesine rağmen pazar payının ve kârlılığın katlandığı 3 yılın sonunda Unileverin Londra Genel Merkezi’nde aralarında Çin, Kore, Japonya, Vietnam, Tayvan, Endonezya, Malezya, Avustralya vb. ülkelerin olduğu Doğu Asya deterjan işinden sorumlu "Regional Leader" olarak atandı. 1995 de Türkiye’ye döndü ve bir yıl süre ile Pepsi-Co/Frito Lay organizasyonuna bağlı Uzay Gıda şirketinin Yönetim Kurulu Başkanlığı ve CEO’luğu görevini üstlendi.

2002 yılında KOÇ Holding Gıda, Perakende ve Turizm Başkanı olarak atandı 2010-2012 yılları arasında HÜRRİYET Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. CEO-İcra Kurulu Başkanı olarak görev yaptı, halen aynı şirketin yönetim kurulu üyesidir. 2012 yılı Haziran ayı itibari ile MİGROS Ticaret A.Ş. ye bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak atanmıştır. Aynı zamanda MUDO Danışma kurulu üyesidir.

 

 

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam