F.Bahçe'de sponsor devrimi

Bugüne kadar Şükrü Saraçoğlu Stadyumu ile ilgili gelen sponsorluk tekliflerine "ret" yanıtı veren Fenerbahçe yönetimi, yeni yapılanma gereği cazip bir teklife bu sefer olumlu yanıt verecek.

Haber; Milliyet
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
F.Bahçe'de sponsor devrimi
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
30 Ocak 2013 08:11
Fenerbahçe Kulübü’nde CEO Hakkı Hasan Yılmaz’ın göreve gelmesinden sonra yeni yapılanma başladı. Yılmaz ve ekibi kulübün gelirlerini arttırmak için yoğun mesai harcıyor.

Milliyet gazetesinde yer alan habere göre; naklen yayın, forma satışı, kombine kart ve loca satışları dışında da kulübe katkı yapılması için birçok fikir üzerinde duruluyor. Bunların başında da stada isim sponsoru almak var. Şükrü Saracoğlu Stadı için birçok firma uzun süredir teklif veriyordu. Ancak kulüp bugüne kadar bu teklifleri geri çevirdi. Cazip bir teklif gelmesi durumunda bu teklifin yönetim kurulu tarafından masaya yatırılacağı belirlendi. Dünyada birçok büyük kulübün yaptığı gibi değerini bulması durumunda stada isim sponsoru alınmasına sıcak bakıldığı kaydedildi.

Fenerbahçe’nin sanal ortama daha fazla eğilmesi de gelir artırıcı planlar arasında bulunuyor. Henüz fikir aşamasında olsa da Fenerium üzerinden resmi ürün satışının yaygınlaştırılması üzerinde önemli duruluyor. Özellikle yurt dışındaki taraftarlara internet yoluyla erişim sağlanacağı belirtildi. Kulübün, yeni mağaza açmak yerine internetten alışverişi artırmak istediği öğrenildi.

Sarı-lacivertli kulüp, Türklerin yoğun olarak yaşadıkları yurt dışındaki bazı ülkelerde turnuva ve maç organizasyonları düzenlemeyi de planlıyor. Yönetimin, Avrupa’dan gelecek nitelikli turnuvalara katılarak, kulübün gelirlerini artırmaya sıcak baktığı ifade edildi.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam