Elmander: "Kadıköy'e şampiyon gideriz"

Galatasaray'ın İsveçli futbolcusu Johan Elmander, sezonun 33. haftasında oynanacak olan Fenerbahçe maçına şampiyon olarak çıkacaklarını ifade etti.

Haber; Hürriyet
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Elmander: 'Kadıköy'e şampiyon gideriz'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
12 Ocak 2013 10:40
Galatasaray'ın İsveçli golcüsü Johan Elmander, Fenerbahçe'nin kendilerine karşı herhangi bir psikolojik üstünlüğünün bulunmadığını söyledi.

Son dönemde Fenerbahçe'ye karşı hemen her alanda başarılı sonuçlar aldıklarını ifade eden Elmander, "Kadıköy’de kazanılan lig şampiyonluğu. Süper Kupa finalindeki zafer. Arena’da aldığımız galibiyetler. Ayrıca Galatasaray olarak biz şampiyonlar ligi’ndeyiz. Bu büyük arenada mücadele ediyoruz. O yüzden ben bir üstünlük göremiyorum. Burada olduğum süre içindeki tablo bu. Geçmişi bilmiyorum ama çok maçta gülen taraf biz olduk. O yüzden 1 numara olan biziz. Biz, onlardan çok daha güçlüyüz." dedi.

Sezonun 33. haftasında Kadıköy'e şampiyon olarak çıkacaklarını ifade eden İsveçli golcü, "Aynı mutluluğu yaşamak istiyoruz. Yani şampiyon olmak en büyük hedefimiz. Fakat bu kez daha erken olur ve işi 33. haftaya bırakmayız, sanmıyorum. Kadıköy’e Fenerbahçe derbisine şampiyon olarak çıkarız. Ne olursa olsun biz Kadıköy’de kazanmak istiyoruz." şeklinde konuştu.

Geçen sezon Kadıköy'de kazanılan şampiyonluğun kendisi için çok özel olduğunu belirten Elmander, "Benim için çok önemli ve özel bir geceydi. Ben çok önemli bir sakatlık yaşadım. O yüzden de hiç unutmayacağım bir maçtı. Bir taraftan şampiyonluk için çok mutluyken, sakatlandığım için de üzücü bir gece yaşadım. Karmaşık duygular içindeydim. Yani sevinç ve hüznü bir arada yaşamıştım. O yüzden hiçbir zaman unutmayacağım o geceyi ve Fenerbahçe derbisini." dedi.

* Röportajın tamamını Hürriyet Gazetesi'nde bulabilirsiniz. 

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam