Devler Ligi'nin şifresi wyscout

Şampiyonlar Ligi arzusu üst düzeyde olan Fenerbahçe'de teknik heyet ve futbolcular muhtemel rakiplerinin maçlarını özel bir programdan tüm detaylarıyla izleyip inceliyor.

Haber; Sabah
Abone Ol
Devler Ligi'nin şifresi wyscout
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
12 Temmuz 2012 04:31
Fenerbahçe'de teknik heyet ve futbolcular kampın yarısından itibaren Şampiyonlar Ligi ön elemesinde karşılaşılması muhtemel rakipleri incelemeye başladı. İlk ön eleme maçını 31 Temmuz ya da 1 Ağustos tarihinde oynayacak olan sarı-lacivertliler, muhtemel rakipler Feyenoord, Club Brugge, Motherwell ve Vaslui'yi, "Wyscout Platform" adlı özel program sayesinde tüm detaylarıyla inceleyebiliyor. Sarı-lacivertli takım, Topuk Yaylası akşamlarında tüm mesaisini bu programa harcıyor. Teknik heyet, programdan faydalanıp oyun taktiğiyle ilgili stratejiler geliştiriyor. Futbolcular ise, kendisinin karşısında oynaması muhtemel isimlerin videolarını izleyerek onlar hakkında fikir sahibi oluyor. Örneğin kaleciler, rakip forvetlerin gollerini, vuruşlarını içeren videoları takip ediyor. Forvetler ise, rakip stoperler ve kalecilerin zayıf noktalarını videolardan süzmeye çalışıyor.

WYSCOUT NEDİR?

Futbol Federasyonları, kulüpler ve menajerlik şirketlerine hizmet veren bu programı bu sezondan itibaren Fenerbahçe de kullanmaya başladı. Programın en büyük özelliği, dünya üzerindeki tüm takımlar ve futbolcular hakkında detaylı istatistik ve bilgi içermesi... Wyscout'ta sadece istatistik bilgi yok. Tüm futbolcuların, takımların zayıf ve güçlü yönleri video görüntüleriyle programda yer alıyor.

İŞİ KOLAYLAŞACAK

Wyscout'un önemli faydalarından biri kulübü seyahat harcamalarından kurtarması.. Menajerlerin önerdiği pek bilinmeyen futbolcular hakkında ciddi bilgi edinebilme ve yanıltılma tehlikesinden uzak durma... Mourinho ve Wenger gibi ünlü teknik adamların da kullandığı sistem, geniş oyuncu havuzu sayesinde en çok Aykut Kocaman'ın işini kolaylaştıracak.

Tümü
 Reklam