Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Bir Celtics görevlisi: "Tacko Fall, yatırım yapmaya değer"

Boston Celtics'ten bir görevli, yaz liginde şans verilen Tacko Fall'un, yatırım yapmaya değer olduğunu belirtti.

Haber; Sporx.com
Boston Celtics'ten bir görevli, yaz liginde şans verilen Tacko Fall'un, yatırım yapmaya değer olduğunu belirtti.

20 Haziran'da, 2019 NBA Draftının yapıldığı gün Tacko Fall, ismini 60 seçilen oyuncu arasında duymamıştı. 30 NBA takımının hiçbiri, 2.31m'lik oyuncuyu seçmemişti.

Boston Celtics, Fall'da şansını deneyen ve yaz ligi takımlarının bir parçası olarak görev yapan tek takımdı. Sahada neler yapabildiğini gördükten sonra, bir Celtics sorumlusu, Fall'un yatırım yapmaya değer olduğunu düşündüğünü bildirdi:

"Bir Celtics görevlisine, Tacko Fall'un bir NBA oyuncusu olup olmadığını sordum. Cevabı, 'Eminim ki bir yatırıma değer. Bu sezon, son birkaç aydır gösterdiği gelişmeye yakın bir gelişme gösterirse, o zaman aksini tartışmanın zor olduğunu düşünüyorum. Bütün hafta Boston'da çalıştı."

Tacko Fall yaz liginde, oldukça iyi performans gösterdi. %77 şut isabetiyle 7.2 sayı ve 4.0 ribaund ile oynadı.

Celtics, bu yaz Al Horford'ın gitmesiyle, halen pivot pozisyonunda geçerli bir çözüm aradığı için, Fall'un burada şansı yükselebilir.