Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Bill Russell, 44 sene sonra Hall of Fame yüzüğünü kabul etti

Boston Celtics efsanesi Bill Russell, 44 sene sonra Basketbol Hall of Fame yüzüğünü kabul etti.

Boston Celtics efsanesi Bill Russell, 44 sene sonra Basketbol Hall of Fame yüzüğünü kabul etti.

Kariyerinde 11 kez NBA şampiyonu olmuş, beş kez MVP seçilmiş, Olimpiyat altın madalyası sahibi olmuş ve iki kez NCAA şampiyonluğu yaşamış olan Russell, geçtiğimiz gece Twitter hesabında, özel bir törenle Hall of Fame yüzüğünü kabul ettiğini söyledi.

85 yaşındaki Celtics efsanesi, 1975'teki törene katılmamıştı. Sebebinin ise, attığı tweet'te açıkladığı gibi "Kendisinden önce gelenlerin bu şerefe nail olması gerektiği" olduğunu belirtti:"Eşim ve yakın arkadaşlarım Alonzo Mourning, Ann Meyers, Bill Walton ve diğerleri ile yapılan özel bir törenle, Hall of Fame yüzüğünü kabul ettim. 1975 yılında Hall of Fame'e giren ilk siyahi oyuncu olmayı reddettim. Benden önce gelenler bu şerefe nail olmalıydı diye düşündüm. İlerleme görmek güzel; Chuck Cooper."

Russell'ın bahsettiği Chuck Cooper, 1950 yılında NBA tarafından draft edilen ilk Afro-Amerikalı oyuncu olan ve bu yıl Hall of Fame üyesi olan Chuck Cooper'dı.