Avustralya'da ilk şampiyon! Azarenka!

Sezonun ilk Grand Slam turnuvası olan Avustralya Açık Tenis Turnuvası tek bayanlarda zafere, Li Na'yı 2-1 ile geçen son şampiyon Victoria Azarenka ulaştı.

Haber; Sporx.com dış haberler
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Avustralya'da ilk şampiyon! Azarenka!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
26 Ocak 2013 13:25
Sezonun ilk Grand Slam turnuvası olan Avustralya Açık Tenis Turnuvası tek bayanlar finalinde, 1 numaralı seri başı Victoria Azarenka ile 6 numaralı seri başı Li Na karşı karşıya geldi. Büyük bir çekişmeye sahne olan maçı, Victoria Azarenka 2-1 ile kazandı.

İlk seti 6-4 ile alan Çinli tenisçi, 2. sette ise skor 3-0 Azarenka lehine iken bileğini burktu. Tedavinin ardından korta geri dönen Li, art arda oyunlarla sete ortak oldu. Set 4-4 devam ederken servis kıran Ukraynalı Azarenka, kendi servis oyununu da kazandı ve 2. seti alarak maçı final setine taşıdı.


Karşılıklı servislerin kırılmasıyla başlayan son sette, 2-1 öndeyken bir kez daha ciddi bir sakalık yaşayan Çinli tenisçi, yılmadı ve tedavinin ardından tekrar maça geri döndü. Ancak sonrasında oynanan 3 oyunu alan Azarenka, skoru 4-2'ye kadar getirdi. 4-2'den sonra iki tenisçi de kendi oyunlarını aldı ve skor 5-3'e geldi. Kupadan 1 oyun uzakta olan Belaruslu tenisçi, servis kırdı ve 6-3 ile seti, 2-1 ile oyunu kazanarak zafere ulaştı.

Ukraynalı tenisçi geçtiğimiz sezon da Avustralya'da Maria Sharapova'yı 6-3 ve 6-0'lık setlerle geçmiş ve şampiyonluğa ulaşmıştı.

TURNUVAYA DAMGA VURAN ANLAR
MUHTEŞEM KARELERGÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam