"1-2 gün içinde..."

Antalya kampının ikinci gününü geride bırakan Beşiktaş'ta teknik direktörü Samet Aybaba transfer çalışmalarıyla ilgili de son bilgileri verdi.

Haber; DHA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
'1-2 gün içinde...'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
04 Ocak 2013 21:56
Sezonun ikinci yarısı öncesi hazırlık kampı için Antalya'ya bulunan Beşiktaş, bu akşam saatlerinde yaptığı antrenman ile günü tamamladı.

Antalya'nın Side bölgesinde bulunan Emirhan Spor Tesisleri'nde sağanak yağmur altında yapılan antrenman yaklaşık bir buçuk saat sürdü. Teknik Direktör Samet Aybaba yönetiminde kondisyon ve pas çalışması yapan futbolcular, daha sonra iki gruba ayrılarak istasyon çalışması gerçekleştirdi.
Antrenman, sut çalışması ile sona erdi. Tedavisi süren Fernandes takımdan ayrı koşu yaparken, Mustafa Pektemek kamp yapılan otelde özel olarak çalıştı.

Beşiktaş, hazırlıklarına yarın yapacağı çift antrenman ile devam edecek.

"GENÇLERİ KAMPA ALIYORUZ ÇÜNKÜ..."

Öte yandan teknik direktör Samet Aybaba antrenmanın son bölümünde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Aybaba, ilk olarak kısa bir kamp değerlendirmesi yaptı.

"Her takımın olduğu gibi bizim de ikinci yarı için beklentilerimiz var. Performansımızın üstüne koyarak kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz. Çalışmalarımızın bu düşüncelerimiz doğrultusunda çok iyi gittiğini söyleyebiliriz. Aramızda genç oyuncularımız da var. Genç futbolcuların bu ortamları yaşamasını istiyorum. Oyunun ne kadar hızlı oynandığını, paslarını ne kadar hızlı vermeleri gerektiğini görerek öğrenmelerini istiyorum. Nasıl yaşamaları gerektiği ve seyahatlerde nasıl davranmaları gerektiği konusunda bilgi birikimleri olsun istiyoruz. İkinci yarıdaki bazı deplasmanlara da bu arkadaşlarımızı götüreceğiz. Kısa, uzun ve orta vadeli planlarımız var. Orta vadeli planlarımızda bu arkadaşlarımızın takıma katkısı olmasını düşünüyoruz."

Aybaba, transfer çalışmaları hakkında ise şunları söyledi:

"Sol bek konusunda yerli bir futbolcu konusunda belirli bir aşamaya geldik. Yarın veya birkaç gün içinde bu transferi tamamlamayı düşünüyoruz. Gökhan Süzen ve Emre Öztürk de aklımızdaki isimler arasındalar. Forvet oyuncusu konusunda ise henüz bir gelişme yok."

Tecrübeli teknik adam, son olarak sezonun ikinci yarısında kapalı tribünün dolması için başkan Fikret Orman ile konuştuğunu ve bu konuda bir şeyler yapılmasını istediğini sözlerine ekledi. Aybaba, şunları söyledi:

"Bugün başkanımızı aradım. Biliyorsunuz ki kapalı tribün ile ilgili bir sıkıntımız var. Oyuncularımızla da bu konu hakkında konuşuyoruz. Sonuçta kapalı tribünün boş olması hepimizi etkiliyor. Başkanımızdan bu konu ile ilgili bir çalışma yapmasını rica ettik. O da, 'Tamam, madem siz bu konu hakkında böyle düşünüyorsunuz, biz de üstümüze düşeni yapacağız' dedi. Artık tribünün her tarafının dolu olmasına, daha büyük desteğe ve herkesin canı gönülden Beşiktaş'ın arkasında durmasına ihtiyacımız var."

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam