Zoran Terzic: "Ali Koç ile konuştum, para problem değil"

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Zoran Terzic, Sırp basınına flaş açıklamalar yaptı.

Haber; Sporx.com dış haberler, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Zoran Terzic: 'Ali Koç ile konuştum, para problem değil'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
15 Ocak 2021 16:20
Fenerbahçe Opet kadın voleybol takımıyla sözleşmesinş 2023/24 sezonuna kadar yenileyen başantrenör Zoran Terzic, Sırbistan'dan SportKlub'a flaş transfer açıklamaları yaptı.

Fenerbahçe Opet, daha sonra yaptığı bir açıklamayla Zoran Terzic röportajındaki ifadelerin gerçek dışı olduğunu açıkladı: "Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımızın Başantrenörü Zoran Terzic, gündemde konuşulan isimlerin transfer süreçleri ile ilgili hiçbir açıklamada bulunmamıştır. Bu akşam saatleri itibariyle gündemi meşgul eden bu tür spekülatif haberlere itibar edilmemesini önemle rica ederiz."


Terzic, "2023/24 sezonuna kadar sözleşme yeniledim. Bu sürecin sonuna kadar dünyanın en başarılı voleybol takımını inşa etmek istiyoruz. Kazandığım paralar değil kaldırdığım kupalar benim yerime konuşacak." ifadelerini kullandı.

Sırp başantrenör, "3. sezonum başladı ve şu ana kadar istediğim sayıda kupa kaldıramadım. Genel olarak performans artışından ve ilerlemeden memnunuz. Sonuçlar giderek daha iyi hale geliyor." dedi.

"EGONU VE ZEHRA GÜNEŞ İLE GÖRÜŞÜYORUZ"

İtalyan medyasında yer alan Paola Egonu, Zehra Güneş ve Gizem Örge transferleriyle ilgili gelen soruya Terzic, "Kulübün 1 numarası olan Ali Koç bana çok büyük bir destek verdi rahatlıkla söyleyebilirim ki para problem değil. Fenerbahçe kadın voleybol tarihinin en yüksek bütçesine sahibiz. Kim Fenerbahçe'ye gelmek isterse para bu konuda problem olmayacak. Paola Egonu'ya teklif yaptık ve cevabını bekliyoruz. Zehra Güneş ile transfer görüşmesi yaptık. Bize transfer olursa çok büyük güç katar. Şu an anlaştığımız tek oyuncu Vakıfbank'tan Gizem Örge. Bu transfer gerçekleşecek." açıklamasını yaptı.

Sporx, Fenerbahçe'nin Paola Egonu teklifini 17 Aralık 2020'de duyurmuştu."TIJANA BOSKOVIC'İ İSTEDİK AMA KABUL ETMEDİ"


"Tijana Boskovic'i istediniz mi?" şeklinde gelen soruya Terzic, "Evet istedik. Ne yazık ki sözleşme teklifimizi kabul etmedi ve Eczacıbaşı'nda kalmak istediğini söyledi. Tijana, transfer listemin 1 numarasıydı. Çok üzüldüm ama hayat devma ediyor." cevabını verdi.

"Fenerbahçe'nin bu sezon hedefleri nelerdir?" sorusuna Terzic, "Fenerbahçe'yle 3. sezonuma başlıyorum. Kupaları özlüyorum. Kupalara ulaşmak için elimizden geleni yapacağız. Ancka, kadromuzda bazı sorunlar da oldu. Makinede 1 dişli bile eksik olsa sorun oluyor. Çünkü, yerine o ayarda birini koyamıyoruz. Şu an iki mağlubiyetle ikinci sırada ve iyi durumdayız." dedi.

"KELSEY ROBINSON DERBİDE SAHADA"

Amerikalı Kelsey Robinson'un transfer edilmesiyle ilgili Sırp hoca, "Sezonun ikinci yarısında oynamaya başlayacak. 23 Ocak'ta Galatasaray maçımız var ve o maçta sahada olacak. Bize çok büyük desteği olacak çünkü kadrodaki herkesi tanıyor. Karakteriyle bize kalite ve enerji katacak." açıklamasını yaptı.

"Fenerbahçe'deki Sırp arkadaşınız Igor Kokoskov ile konuşuyor musunuz?" sorusuna Terzic, "Onunla Fenerbahçe - Baskonia maçı sonrasında tanıştım. Igor çok kibar bir insan. Üzerimde çok pozitif bir etki bıraktı. Çok fazla sosyalleşemiyoruz son dönemde ancak Igor ile tanıştığım için mutluyum. Daha sık görüşmek üzere sözleştik." sözleriyle konuşmasını noktaladı.Tümü
TÜMÜ