Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

"Stevens, Indiana Üniversitesi'nin 70 milyon dolarlık teklifini reddetti" iddiası

Boston Celtics koçu Brad Stevens'ın Indiana Üniversitesi'nden gelen büyük bir kontrat teklifini geri çevirdiği iddia edildi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Boston Celtics koçu Brad Stevens'ın Indiana Üniversitesi'nden gelen büyük bir kontrat teklifini geri çevirdiği iddia edildi.

Stevens, kendisini Indiana Üniversitesi'nin başantrenörlüğü ile ilişkilendiren herhangi bir söylentiyi defalarca reddetmiş olsa da, ESPN'den Adrian Wojnarowski, Stevens'ın NCAA'e dönmek için büyük bir teklif aldığını bildirdi:

"Stevens, birkaç hafta önce Indiana Üniversitesi'nde müsait durumda olan pozisyon boşluğuyla ilgilenmediğini açıkça belirtmişti. Indiana'nın ona yedi yıllığı 70 milyon dolarlık bir teklif yapmaya hazırlandığı söylenmişti.

Ama kendisi bu teklifi değerlendirmemişti. Bir üniversite işi için, Boston Celtics'ten ayrılmak mantıklı bir şey değil. Halihazırda zaten senede 7 milyon dolar civarında bir maaşı bulunuyor."

Indiana, New York Knicks'in Indiana ile güçlü bağları olan yardımcı koçu Mike Woodson ile anlaşmıştı.

Stevens, 2013'te Boston'a katılmadan önce Butler Üniversitesi'ni iki kez ulusal şampiyonluk maçına taşımıştı ve Celtics, son 5-6 yılda Doğu'nun en iyi takımları arasında yer alarak, Stevens'ın altında altı kez playofflara yükselmişti.