Sneijder'e 'Sow' modeli!

Wesley Sneijder için Inter'e öncelikli olarak 'kiralama' teklifini sunan Galatasaray, Hollandalı yıldızın transferine 'sponsorlar' aracılığıyla nokta koymaya hazırlanıyor.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Sneijder'e 'Sow' modeli!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
09 Ocak 2013 11:59
Hollandalı süper yıldız Wesley Sneijder'in transferi için Inter ile yaptığı görüşmeleri borsaya bildiren Galatasaray'da çılgın bir bekleyiş başladı! Inter ile transfer görüşmelerine sürdüren sarı-kırmızılı yönetimin, İtalyan devine sunduğu tekliflerin detayları ve dev transferin maliyetinin nasıl karşılanacağı sorusunun cevapları ortaya çıkmaya başladı.

ÖNCE 'KİRALIK' İÇİN YOKLANDI! 

Inter ile olan sözleşmesi 2014 Haziran'ın da sona erecek olan Wesley Sneijder'in transferine son noktayı koymak için büyük bir çaba harcayan CEO Lütfi Ariboğan, Inter Başkanı Moratti ile yaptığı pazarlıklarda öncelikli olarak 'kiralık' teklifini masasının üstüne koydu. Sneijder'i satın alma opsiyonu ile kiralamak isteyen sarı-kırmızılı yönetim, Inter'in bu teklife sıcak bakmamasından dolayı 8 milyon euroluk bonservis teklifini iletti.

SNEIJDER TEKLİFİ VE PAZARLIKLAR... 

Inter ile kıran kırana pazarlıklara başlayan sarı-kırmızılı yönetim, diğer bir yandan da Sneijder'i ikna turlarını başkan Ünal Aysal'ın danışmanı Bülent Tulun vasıtasıyla yürütüyor. Inter'den yılda 6 milyon euro alan Sneijder'e yıllık 3.5 milyon euro, maç başına 20 bin euro ve lig şampiyonluğu bonusu öneren sarı-kırmızılı yönetim, Hollandalı yıldıza 3.5 yıllık da sözleşme teklif etti.

AMRABAT, ŞAHENK VE YENİ MODEL 

Sneijder'in bonservis bedelini büyük bir kısmını sponsorlar aracılığı ile karşılamayı planlayan sarı-kırmızılı yönetim, Hollandalı yıldızın yıllık ücretin bir bölümünü de camiaya yakınlığı ile bilinen işadamları vasıtasıyla toparlayacak. Nordin Amrabat'ın transferinde ödenen bonservis ücretinin sadece 4 milyon eurosunu kasasından çıkartan Galatasaray, geri kalan 4.6 milyon euroyu ise sponsorlar aracılığı ile karşılaşmıştı.

Galatasaray'ın ezeli rakibi Fenerbahçe de Senegalli yıldız Moussa Sow için Lille'e 10 milyon euro bonservis bedeli ödemişti. Sow'un transferi için kasasından sadece 2 milyon euro çıkartan sarı-lacivertli yönetim, geriye kalan 8 milyon euronun 5 milyon eurosunu Ferit Şahenk'ten, 3 milyon eurosunu da diğer işadamlarından karşılamıştı.

HABER: Fatih ŞAMLIOĞLU 

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam