Sergen Yalçın: "Masa başında yapmayın!"

Antalyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Galatasaray karşılaşmasındaki hakem kararlarına tepki gösterdi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Sergen Yalçın: 'Masa başında yapmayın!'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
26 Şubat 2024 22:51
Son güncelleme 27 Şubat 2024 01:53
Antalyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Galatasaray karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Mücadeleyi değerlendiren Sergen Yalçın "Kaybetmek üzücü. Çünkü çok mücadele ettik. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Plana sadık kalıp iyi bir oyun oynadılar. Biraz da riskli bir oyundu. Çok da Anadolu takımı gibi oynamadık. Bazen böyle maçları kaybederken başka şeyler kazanırsın. Biz o tarafından bakıyoruz. Özgüven kazandık. Soyunma odasında kimsede kaybetmiş havası yoktu. Çok iyi oynadık çünkü. Kendi kadromuza göre başarılı bir maç sayılır." ifadelerini kullandı.

"MASA BAŞINDA BUNLARI YAPMAYIN"

Hakem kararlarına tepki gösteren Sergen Yalçın "Bu kadar emek, bu kadar mücadele. VAR hakemi ve sahadaki hakem. Yazık. Türk futbolu adına yazık. Masa başında yapmayın bunları. VAR sistemi böyle kullanılacaksa hiç kullanmayın. En azından 'Hakem hata yaptı' der, geçeriz. Bu hataya girmiyor. O ofsaytta çizgiyi nasıl çektiler? Anlayamadık. Bu kadar mücadele veriyoruz, yazık! Galatasaray, bizi zaten yenebilir. Bu şekilde olmamalıydı. Türk futbolu sağlıklı bir yere gitmiyor." dedi.

BASIN TOPLANTISI

Basın toplantısında, "Tarihin en iyi Galatasaray'ı ile oynadığınızı düşünüyor musunuz?" sorusuna cevap veren Sergen Yalçın, "Hayır, düşünmüyorum. Bugün karşımızda öyle bir takım yoktu. Galatasaray elbette çok güçlü bir takım ama bugün oyuna baktığımızda öyle bir takım yoktu. 60'a 40 diyebilirim." dedi.

Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe'nin açıklamalarını değerlendiren deneyimli teknik adam, "Başkanın sözleri bizi ilgilendirmez. Oyuncuları etkilemez. Oyuncular ve teknik ekip olarak bu konularla ilgilenmiyoruz." sözlerini sarf etti.

Sergen Yalçın, sözlerine, "Galatasaray kötü değildi, biz iyiydi. Oyuncularımız soyunma odasında çok mutluydu, kaybettiklerine üzülmediler. İstanbulspor ile geçen hafta berabere kaldık, soyuna odasında ağlayacaktı. Bu maçta kazanamadık ama iyi oynadığımızın oyuncular da farkında." diye devam etti.

SAGIV JEHEZKEL'İN DURUMU

"Sagiv Jehezkel'in durumu nedir?" sorusunu yanıtlayan Sergen Yalçın, şu sözleri kullandı;

"Ülkenin hassas noktasına dokundu. Siyasetten de aradılar, oyuncuyu göndermemizle ilgili... Ülkemizin hassas noktalarına dokunduğu için oyuncumuzu gönderdik. En iyi oyuncumuzu gönderdik. Madem böyle oluyor, yukarıdan bize yardım etmeleri lazımdı. "En iyi oyuncunuzu gönderdiniz, size de bir yardım edelim. Şuradan bir oyuncu alın, eksik kaldınız" deseler, daha güzel olurdu. Sağ kenarımız yok, kenarsız oynuyoruz."

Sergen Yalçın, Video Hakem Sistemi için, "VAR olmasa, maç kazanmak daha kolay. Aslında dobra konuşmuyorum. Doğruları konuşuyorum. Dobralık başka bir şey. Futbol tamamen geri gidiyor. Hakem arkadaşlara bir tavsiyem var; böyle maç yönetmesinler. Özellikle VAR'daki arkadaşlar. Ne görüyorlarsa, onu çalsınlar. Beşiktaş'ta çalışırken de lehime bir şey istemedim. Hakem hata yapabilir. 12. dakikada VAR'dan böyle çağıramazsın! Adama gülerler! İlk yediğimiz pozisyonda bizi böyle mağlup başlatamazsın! Masa başında oturan Özgür Yankaya... Tersi olsa verirler miydi?" sözlerini kullandı.

Tümü
 Reklam