Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Rosas: "Wiggins, takımın asıl katkı veren ismi olmalı"

Minnesota Timberwolves basketbol operasyonları başkanı Gersson Rosas'a göre, Andrew Wiggins takımın "asıl katkı veren oyuncusu" olmalı.

Minnesota Timberwolves basketbol operasyonları başkanı Gersson Rosas'a göre, Andrew Wiggins takımın "asıl katkı veren oyuncusu" olmalı.

Rosas, Wiggins'in altıncı NBA sezonuna girerken daha tutarlı bir basketbol oynaması gerektiğini söyledi.

Rosas, Wiggins'in başantrenör Ryan Saunders'ın sisteminde başarılı olabileceği ve Karl-Anthony Wons ile birlikte iyi bir "1-2 punch" oluşturabileceği konusunda umutlu olduğunu belirtti:

"Özellikle Andrew'un beceri ve fiziksel yeteneklerini, gösterdiği potansiyeli, daha tutarlı bir şekle sokmalıyız. O da buna odaklandı. Başarmak istediğimiz şeyin gerçekleşebilmesi için, asıl katkı veren kişi olmalı. Bunu anlıyor, biz de anlıyoruz."

"ONUN DA BAZI ŞEYLER ELİNDE DEĞİLDİ"


Rosas'a göre, bu tutarsızlığa katkıda bulunan bazı faktörler, kısa kariyeri boyunca sahip olduğu antrenörlerin sayısı gibi, Wiggins'in kontrolünde olmayan şeylerdi. Rosas, başantrenörü olarak Ryan Saunders'ın, Timberwolves'un oyuncu gelişimi açısından yaptığı değişikliklerle, bu belirsizliği denklemden kaldıracağını umuyor:

"Ona karşı dürüst olmak gerekirse, koçluk, felsefe, strateji ve oyun tarzı açısından bir devamlılığa ihtiyacı var. Bu oyun tarzının daha iyi yararlanıcılarından biri olacağını düşünüyoruz. Fiziksel araçları, yetenekleri ve becerileriyle. Onun için çok fazla ters şey gerçekleştiğini düşünüyoruz. Bu yaz çok çalıştı. Yaptığımız her şeye bağlı kaldı."