Mourinho'ya destek bitiyor

Atletico Madrid'e karşı oynanan "El Derbi Madrileno"dan önce sahaya çıkıp büyük cesaret göstermiş ve taraftarlar tarafından ıslıklanmamış olsa da, Real Madrid teknik direktörü Jose Mourinho'ya olan destek her geçen gün daha fazla azalıyor.

Haber; Sporx.com dış haberler
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Mourinho'ya destek bitiyor
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
09 Ocak 2013 16:13
İspanya La Liga'da lider Barcelona'nın 16 puan arkasında kalan ve oynanılan oyunla taraftarlarını memnun etmeyen Real Madrid'de, taraftarlar teknik direktör Jose Mourinho'ya olan güvenlerini kaybetti.

İspanya'nın en ünlü gazetelerinden biri olan Marca'nın yaptığı geniş kapsamlı ankete göre Mourinho'ya 2011 başında olan destek %94'ten, 2013 başında %54'e düşmüş durumda. 2011'de Jose Mourinho'nun takımı Olimpik Lyon'a elenip, Kral Kupası'nı kazanmış ancak Barcelona'nın 5 puan gerisinde kalarak ligi kaybetmişti. Bugün, aradaki 16 puandan çok Iker Casillas ve takımın geri kalanıyla yaşanan problemler, Jose Mourinho'nun taraftarın gözündeki karizmasını bitirmiş durumda. Bu durumda Mourinho'yu basına karşı koruyan ve adeta bir kalkan görevi gören taraftar sevgisini azalttı.

Araştırmaya katılan Real Madrid'li taraftarların %61.6'sı ise Mourinho'nun davranışları ve açıklamalarıyla kulübün imajına zarar verdiğini düşünüyor. Taraftarların büyük çoğunluğu, başkan Florentino Perez'in koruması altında olan teknik direktör Mourinho'nun gerilimi biraz daha düşürmesi ve başarıya odaklanması gerektiğine inanıyorum. %33'lük kısım ise Mourinho'ya olan güvenlerinin tam olduğunu, sabredilmesi ve destek verilmesi halinde Mourinho'nun kulübü tekrar başarıya götüreceğini belirtti.

Taraftarların tamamı ise Mourinho'nun transfer politikasını eleştiriyor. Bu dönemde takıma katılan Fabio Coentrao, Nuri Şahin, Hamit Altıntop, Raphael Varane, Jose Callejon, Luka Modric ve Michale Essien gibi isimlerin Madrid kalibresinde oyuncular olmadığı ve Mourinho'nun dünya çapında isimler transfer etmesi gerektiğine inanıyor.

Araştırmanın en ilgi çeken kısmı ise kadın taraftarların %70'i Mourinho'nun kesinlikle gönderilmesi gerektiğini düşünüyor ve %69.4'ü Portekizli teknik direktörün takımın imajına zarar verdiğini düşünüyor.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam