Maurizio Gherardini: "Dubai meselesini konuşuyoruz"

Fenerbahçe Beko'nun Genel Menajeri Maurizio Gherardini katıldığı bir programda EuroLeague için açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com dış haberler, Fotoğraf; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Maurizio Gherardini: 'Dubai meselesini konuşuyoruz'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
27 Şubat 2024 17:13
Fenerbahçe'de uzun süredir Genel Menajerlik görevini yöneten Maurizio Gherardini katıldığı bir programda olay açıklamalarda bulundu.

Dubai'nin, EuroLeague'e katılma ihtimali üzerine konuşan Gherardini, "EuroLeague'in büyümesi için sürekli fikir alışverişi içerisindeyiz. Dubai fikri şu an için yalnızca bir fikir olarak konuşuluyor. Masada pek çok şey var; rekabet etmenin ve girmenin bir yolunu bulmakla ilgilenen pek çok kuruluş var. EuroLeague sürekli büyüyen bir proje, tüm göstergeler olumlu, daha sonra dikkate alınması gereken her şeyi yapmaya hazır olanlar var." dedi.

"HALA KİMLERİN OLACAĞI BELLİ DEĞİL"

EuroLeague'de sezon sonu yaklaşırken Play-Off'da neler olabileceği yönünde gelen soruya Gherardini, "Henüz ne olacağı belli değil. Sezon hala uzun ve sadece ilk altıyı değil, onda yer alacak olanları da belirlemek zor. Zorluk içinde görünen bazı büyük takımlaar tekrar yarışlara dönebileceklerini gösterdiler. Çok fazla tahminde bulunmamak daha iyi, belki Virtus gibi şu ana kadar çok iyi iş çıkaranlar vardır ama yine de birçok takım, Kaunas gibi Milan ve Efes hala Play-Off'a girebilir." ifadelerini kullandı ve şu sözlerle cümlelerini noktaladı:

"Bencilce sebeplerle Virtus Bologna'yı Play'in'e koymak isterim çünkü Fenerbahçe'ye Play-Off şansı daha fazla verir. Ancak yine de İtalyan takımlarının taraftarıyım, Baraldi, Ronci, Banchi ve Belinelli ile iyi ilişkilerim var, umarım Virtus bu şekilde ilerleyebilir. Ancak öngörülemeyen bir sezon olmaya devam ediyor, daha net bir fikir edinmek için 4-5 maça daha ihtiyacımız olacak."

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam