Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Magic ve Bird'e ömür boyu başarı ödülü verilecek!

1980'lerde iki yaka arasındaki rekabeti NBA'de yeni bir popülerlik seviyesine iten Magic Johnson ve Larry Bird, Ömür Boyu Başarı Ödülü ile onurlandırılacak.

Haber; Sporx.com
1980'lerde iki yaka arasındaki rekabeti NBA'de yeni bir popülerlik seviyesine iten Magic Johnson ve Larry Bird, Ömür Boyu Başarı Ödülü ile onurlandırılacak.

NBA ve Turner Sports, bu iki Hall of Fame üyesi ve 1992 ABD Olimpiyat takım arkadaşlarının 24 Haziran NBA Ödülleri'nde ödül alacağını açıkladı.

Bu şeref, Magic Johnson'ın Michigan State'inin Larry Bird'ün Indiana State'ni 1979 NCAA şampiyonluk maçında yenmesinin 40. yıldönümünde geldi. Mevzu bahis maç, kolej basketbolu tarihinde televizyonda en yüksek reyting alan maç olma özelliğini halen koruyor.

BASKETBOLU ÇOK DAHA POPÜLERLEŞTİRMİŞLERDİ

İkili, Johnson'ın Los Angeles Lakers'a ve Bird'ün Boston Celtics'e gitmesinden sonraki on yıl boyunca birbirini daha fazla görmüştü. Lakers, 1980'lerde beş şampiyonluk, Celtics ise üç kez şampiyonluk kazandı ve çektikleri ilgi, bir dostluk oluşturarak NBA'in ana akıma ulaşma konusundaki mücadelesini atlamasına yardımcı olmuştu. Yıldız isimler, basketbolun dünyanın en popüler sporlarından biri haline gelmesini sağlamıştı.

Her iki oyuncu da üç MVP ödülü kazanmış, ligin en büyük 50 oyuncusu listesinde yer almış ve iki kez Hall of Fame'e girmişti. Önce bireysel olarak, sonra da Barselona'daki altın madalyayı kazanan Dream Team ile bunu başarmışlardı.

OYUN GÜNLERİNDEN SONRA DA BAŞARILILARDI

Bird, Indiana Pacers'ın hem koçu hem de başkanı olarak görev yapmaya devam etmiş ve NBA tarihinde MVP, Yılın Koçu ve Yılın Yöneticisi olarak oylanan tek kişi olmuştu.

Johnson, aynı başarı seviyesine sahip olmasa da, Lakers ile her iki rolü de üstlenmişti. Koç olarak kısa bir görev yapmış (1993-94) ve iki sezondan sonra takım başkanı olarak görevinden ayrılmıştı. Oyun günlerinden bu yana elde ettiği en büyük başarı, iş dünyasına Magic Johnson Enterprises'ın CEO'su olarak gelmişti.

Bill Russell, Yaşam Boyu Başarı ödülünü 2017'de kazanmıştı ve Oscar Robertson da geçen yıl bu ödülle onurlandırılmıştı.