İlkay Gündoğan ve Emre Can'dan "Asker Selamı" açıklaması

İlkay Gündoğan ve Emre Can, Milli Takımımızın Asker Selamı olan gol sevincini önce beğendi, sonra beğenilerini geri aldı. Ardından da Alman basınına yaptıkları bu hareketin nedenini aktardılar.

Haber; Sporx.com dış haberler
Abone Ol
İlkay Gündoğan ve Emre Can'dan 'Asker Selamı' açıklaması
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
13 Ekim 2019 21:37
Almanya Milli Takımı'nda oynayan gurbetçi oyuncular İlkay Gündoğan ve Emre Can'ın, Cenk Tosun'un golü sonrasında milli oyuncularımızın yaptığı Asker Selamı'nın yer aldığı fotoğrafı sosyal medyada beğenmesi Alman basınında tepki oluşturdu ve iki oyuncu beğenilerini geri çekerek açıklamada bulundu.

Cenk Tosun'un paylaşımını önce beğenen, sonra da beğenisini geri alan İlkay Gündoğan'a ulaşan Kicker, oyuncunun, "Politik olacağını düşündüğüm için hemen beğeniyi geri çektim. İnanın ki geçen senenin ardından yapmak isteyeceğim tek şey politik bir açıklama yapmak" dediğini aktardı.

EMRE CAN: "SAVAŞIN HER TÜRLÜSÜNE KARŞIYIM"

Emre Can'ın ise bu hareketiyle ilgili, "Ben içeriğinde ne olduğuna dikkat etmeden beğendim. Ben barışçıl bir insanım ve savaşın her türlüsüne karşıyım" ifadelerini kullandığı belirtildi.

Almanya'da daha önce de Mesut Özil'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çektirdiği fotoğraf tartışmalara neden olmuştu.

Tümü
TÜMÜ