•  
  Beşiktaş,sakat ve riskli diye Lemina'yı almamış!
 •  
  "Vedat Muriqi'yi satan şampiyonluğu satar!.."
 •  
  Derbide oynayacak mı?Belhanda'ya özel maske
 •  
  Beşiktaş'tan 4 yıllık yeni sözleşme ve zam hazır
 •  
  "PSG ile anlaşmıştım ama G.Saray'a geldim"

Güneş'ten stoper, Quaresma ve forvet sözleri!

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, transfer çalışmaları ile ilgili konuştu.

Kaynak: Sporx.com
Şenol Güneş
Şenol Güneş
07 Temmuz 2015 15:50
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Almanya'da yaptığı kamp çalışmaları sırasında basının karşısına çıktı ve açıklamalarda bulundu. Güneş, kaleci transferi düşünmediklerini belirtirken; 1 ya da 2 stoper ile birlikte Demba Ba'nın yerine de bir golcü kadroya katacaklarını söyledi. Deneyimli hoca öte yandan, Veli Kavlak'ın sakatlık durumuna göre orta sahaya da bir takviye olabileceğini ve Quaresma'nın gündemlerinde olmadığını kaydetti.

İŞTE GÜNEŞ'İN SÖZLERİ...

"1 Temmuz'da sezonu açtık. Burada ilk kamp dönemini geçiriyoruz. İkinci kamp dönemi 20'sinde başlayacak. İlk kamp döneminde kuvvet ve dayanıklılık çalışacağız. İkinci dönemde hazırlık maçlarımız olacak. Ligde ve Avrupa Ligi'nde en iyisi olmayı hedefliyoruz. Bunun için çalışacağız"

"BEŞİKTAŞ ZATEN ŞAMPİYON TAKIM"

"Herkesin keyif alacağı bir takım oluşturmak istriyoruz. Beşiktaş zaten şampiyon takım. Şampiyonlukları olan ve bundan sonra da şampiyon olacak bir takım. Bizim hedefimiz herkesin beğeneceği ve taraftarın gurur duyacağı bir takım olacak. Ligde ve Avrupa'da iyi bir takım oalcağız. Ama bunu yaparken de yan yollara sapmayacağız. Rakiplerimizle yarışacağız ama öncelikle kendimizle yarışacağız. İyi rakiplerle oynamak güzeldir. İyi bir takımımız var. Her maça %100 çıkacağız ve pes etmeyeceğiz."

"BEN DEĞİL, BİZ DİYECEĞİZ"

"Kendimlşe ilgili adil olacağım. Oyuncularımı dinleyip değerlendireceğim. Onları yöneteceğim ama onlardan yarışta önce olmalarını isteyeceğim. Futbol basit bir oyundur. Karıştırdığınızda kavga olabiliyor. Bize düşen futbolu sahada oynamak. Takım ruhumuz olacak. Ben değil biz diyeceğiz."

"HEPİMİZİN HAYALLERİ OLACAK"

"Takım olgusu önemli. Tesadüfen başarı almak yerine hep aynı oyunla kazanmak istiyoruz. Sahanın sınırları içinde kalacağız ama yaratıcılığımız da olacak. Dürüstlüğümüzü koruyacağız ama hakkımızı da arayacağız. Hepimizin hayalleri olacak. Onları hayata geçirmek için çalışacağız."

"GELECEĞE BAKARAK YARIŞACAĞIZ"

"Kurumlara ve kulüplere saygı duyacağız. Onlardan da saygı bekleyeceğiz. Fark yaratmasını beklediğim oyuncular var. Onları herkes biliyor. Irk din dil gibi kavramlara saygılı olacağız. Arkadaşlıkla gelen başarı değil başarıyla gelen bir arkadaşlık istiyorum. Bu birlikteliğimiz başarıya umarım katkı yapar. Geçmişe değil geleceğe bakarak yarışacağız. Oyuncularım yemek, yatmak ve çalışmak haricinde serbesttir. Yatma, yeme ve çalışma saatlerinde istediğimi yapsın gerisinde sertbestler. Özellikle dinlenme saatlerinde dinlenmeleri gerek"

"ŞENOL GÜNEŞ BAŞARI İÇİN BURADADIR"

"Transfer döneminde haberler oldukça fazla. Bundan önce dışardan içeriye gelenleri konuşurduk bugünlerde içeriden dışarıya giden oyuncularla gururlanıyoruz. Bunlar mutluluk verici. Bizim de ileride bötyle oyuncularımız olur umarım. Transfer maddi şeylerdir. Burada hep aynı ve ortaklaşa noktada buluşacağımız bir ortam istiyoruz. Düşünce farkı veya isteklerimiz çakışabilriz. Oturup konuşup düşüncelerimizi eleştirebiliriz. Buna saygı duyarım. Ama Şenol Güneş şu anda Beşiktaş'ın başarısı için buradadır. Şenol Güneş'in kuralları olmaz Beşiktaş'ın kuralları olur. Bunu da uygulayacağız."

KALECİ VE STOPER KARARLARI...

"Kaleci konusunda kararım eldekileri değerlendirmek. Onlara bakmadan karar vermek istemiyorum. Stoper konusunda iki oyuncu daha gelmedi. Ersan son anda takımda kaldı.ç Atınç kulüp politikası için gitti. Savunmaya iyi bir stoper istiyoruz. 10 gündür son aşamadayız 3 isimle ama olmadı henüz. Bir stoper alacağız. İkinci stoper şartlara bağlı. Elimizdekilere bakıp karar vereceğiz. Serdar geçen sezon iyi oynadı. Andreas Beck'e de bakacağız. Farklı mevkilerde de oynayabilirler. Stoperde fazlalık var ama beklenen başarı henüz yok. Önceliğimiz stoper. Ersan kaldı. Ayrılacak olan da olabilir. Transfer önceliğimiz stoper. Golcü olarak elimizdekilere bakacağız ve en iyisini alacağız. Giden ve gelen olabilir. 1 Eylül'e kadar her şey olabilir. Şimdi daha fazla konuşsam doğru olmaz."

FORVET TRANSFERİ VE VELİ KAVLAK

"Demba Ba Beşiktaş'a çok katkı verdi. Onun gidişinin ardından ismi altında ezilecek bir isim almak idtemiyoruz. O yüzden en iyisi olsun istiyoruz. Elimizde de oyuncular var. Mustafa ve Cenk gibi. En iyisini arıyoruz." Veli'nin gitmesiyle ilgili bir durum var. Geçen seneden sakatlıği var. Ameliyat oldu. Beklenenn sonuç henüz alınamadı. Sonuçlansın diye Temmuz'un ortasına kadar izin verdik. Bu süre gecikebilir. Beklentimiz dönmesi ama bakacağız. O bölgede de oyuncularımız var ama Veli dönmezse belki arayışımız olabilir. Atiba'nın hafif bir sakatlığı var. Sakatlık durumunda transfer yapabiliriz. İçimizden oyuncu çıkaracağız.

"BASİT DÜŞÜNÜRSEK, İŞİ KOLAYLAŞTIRIRIZ"

"Mükemmeli ararken basiti yapmadığımız için mükemmele varamıyoruz. Mükemmellik yoktur ama mükemmellik için çalışmak vardır. Olaya bakışımızı basitleştirirsek güvenimiz artar. Oyuncular ekstra iş yaparken asıl yapması gerekeni unutuyor. Topu ver ve koş. Hepsi bu. Ama topu vermek içn tekniğin, koşmak için de gücün olacak. Bazen bilim ve teknoloji kullanırken topu unutuyoruz. Golü attığın sürece her şey basit. Basit düşünürsek işi kolaylaştırırız."

ARANAN FORVETİN ÖZELLİKLERİ...

"Mustafa, Cenk ve Ömer'in farklı yönleri var. Hiç biri istediğimiz gibi değil. Santraforumuzun golcülüğünün yanı sıra hava hakimiyeti ve top saklama özelliği olmalı. İsmi de olabilir. Benim beklentilerimi karşılaması ve isminin olması önemli. Çalışmalar sürüyor."

"PAHALILIK DEĞİL, KALİTELİ OLMASI LAZIM"

"Geçen sezonun değerlendirmesini yapamam. Şampiyonluğun kaybında tecrübesizlik ağır bastı. Fenerbahçe ve Galatasaray sezona kötü başlamasına rağmen ligi ilk ikide bitirdi. Bu büyük ölçüde tecrübeyle alakalı. Güzel futbol oynayacak ve doğru işler yaparak şampiyonluğa ulaşmak istiyoruz. Şampiyonluk sadece iyi oyunla gelmez. Tecrübeyi, lobiyi, medyayı da katmak gerekir. Sahanın dışına çıkmak istemeyiz ama bu böyle. Şampiyonluk kaliteli takımlara gelir. Büyük düşüneceğiz. Oyuncumuz kaldığı yer güzel olacak kaliteli olacak. Çalıştığımız yer en güzeli olacak. Pahalılık değil kaliteli olması lazım. İhtiyacınız olan şeyin kaliteli olması gerek. Kadromuzdaki bir çok oyuncu tecrübe açısından iyi yerlere geldi. Onların ve benim isteğim başlarıyı yakalamak. İyi bir sinerji yakaladık gibi..."

"SAÇI BAŞI DA DEĞİŞTİ, SAMURAY OLDU"

"Sosa, Gökhan, Tolgay gibi oyuncuların gitmesi gibi bir düşüncemiz yok. oyuncularda da yok bu düşünce. Franco ve Milosevic'le ilgili duruma göre bakılıp karar verilebilir. Geçen sene oynamayan oyuncular bunlar. Gidebilirler bu yüzden. Oynamayan oyuncuyu gönderebiliriz. Ama Demba Ba'nın durumu farklı. Kendisi de gitmek istedi. İyi de para geldi. Ersan'ın durumu farklı. Çin'e gitti bir onu oradan aldık. Yeni transfer sayabilirsiniz. Saçı başı da değişti, samuray gibi oldu"

QUARESMA İLE İLGİLİ BİR ÇALIŞMA VAR MI?

"Quaresma gündemimizde yok. Şu anda çift forvete dönebiliriz ama orta sahaya da bağlı bu. Veli'nin gidişiyle budeğişebilir. Oyuncuları gördükçe kararlar vereceğim. Bazı maçlarda değişik şeyler deneyebiliriz oyuncu arayışlarımızla. 4-3-3'e ve 4-1-4-1'e dönebiliriz. Ama sisteme takılmaya gerek yok. Her oyuncu hücum ve savunma yapacak. Biraz önce Gökhan'a söyledim. Türkiye'nin en iyi savunmacısı sensin diye. Çünkü koşuyor. Bu sende varsa yapacaksın. Karşı kaleye atmaya çalışacaksın. Rakip atarken de engelleyeceksin. Karmaşık hale getirmeye gerek yok."

STAT KONUSU; "EN KÖTÜ 6 MAÇ..."

"Stat ile ilgili Başakşehir daha çok görüşmeleri yaptı. Bu haftasonu kesin karar verilecek. 4 maçlık bir anlaşma konuşuluyor. Ekim'in orta veya sonu deniliyor. Çatı yapılacak ve sonrasında çim ekimi girecek. Bu konu mental olarak etkiliyor. Psikolojik olarak bunu aşmak için çalışacağız. Başakşehir Stadı'nda 4 maç dediler. En kötü 6 maç deniliyor."

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
3 TL'ye dünyaları kazandılar. Sen de kazanmak için hemen tıkla!


Tümü
 • PUAN DURUMU
 • FİKSTÜR
 • STSL
 • 1.Lig
 • İng
 • Alm
 • İsp
 • İta
 • Fra
 • Hol
TÜMÜ