Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

George, neden Kobe Bryant'ın anma törenine gelmedi?

LA Clippers yıldızı Paul George, Kobe Bryant'ın Staples Center'da düzenlenen anma törenine katılmama sebebini açıkladı.

Haber; Sporx.com
LA Clippers yıldızı Paul George, Kobe Bryant'ın Staples Center'da düzenlenen anma törenine katılmama sebebini açıkladı.

Lakers efsanesi Kobe'nin hayranları, övgüler, anıların paylaşılması ve daha önce duyulmamış hikayelerin anlatıldığı etkinlik için Staples Center'ı üç saatliğine doldurmuştu.

Bugünün ve geçmişin sayısız NBA yıldızı, Bryant'ın rakipleri ve arkadaşları, katılımcılar arasında yer aldılar. Oyuncuların arasında Michael Jordan, Bill Russell, Tim Duncan, Shaquille O'Neal, Tony Parker, Pau Gasol, Manu Ginobili, LeBron James, Anthony Davis, Stephen Curry, James Harden, Russell Westbrook, Dwyane Wade ve onlarca isim yer aldı.

"BU TÜR ŞEYLERLE İYİ DEĞİLİM"

George ve Clippers, Pazartesi gecesi Memphis Grizzlies'e karşı galibiyet alarak Staples Center'daki üç günlük bir seriyi tamamlamış oldu. Galibiyet, Kobe'nin hayatını ve mirasını kutlamak için hayranların aynı arenada toplanmasından birkaç saat sonra gelmişti.

George, katılan oyunculardan biri olmamıştı. Anma töreninde neden NBA'deki kardeşlerine katılmadığını şu şekilde açıkladı:

"Bu tür şeylerle iyi değilim. Ben gitmedim. Ama her saniyesini televizyonda izledim."

"SONSUZA DEK BUNUN ETKİSİNDE KALACAĞIM"


George, Kobe'nin vefatından ötürü hayatının sonuna kadar bundan etkileneceğini söyledi:

"Oldukça dikkat çekiciydi. Yolculuğu, kariyeri, dokunduğu insanlar - anma töreninde, listesinin tepesinde yer alan insanlara bakınca bu görülüyor. Bir Kaliforniyalı ve Los Angeles'lı oluşunun, buralı oluşunun bir yan etkisi. Birçok insan bunu söylemiştir, ama bu mirası devam ettirmek bizim sorumluluğumuz. İlk haberi çıktığında kesinlikle etkilenmiştim ve bugün izleyerek tekrar etkilendim. Asla gerçek gibi gözükmeyecek bir şey, ama malesef gerçekleşmiş bir şey. Sonsuza dek bunun etkisinde kalacağım ve benim gibi birçok insan olduğunu düşnüyorum."