Fabio Capello: "Ancelotti bizim en iyimiz"

İtalyan teknik direktör Fabio Capello, meslektaşı Carlo Ancelotti hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com dış haberler, Fotoğraf; EPA
Abone Ol
Fabio Capello: 'Ancelotti bizim en iyimiz'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
25 Mart 2023 18:00
İtalyan teknik adam Fabio Capello, kendisi gibi İtalyan olan meslektaşı Carlo Ancelotti ve Manchester City'nin Norveçli yıldızı Erling Haaland hakkında açıklamalarda bulundu.

İspanyol basınından Marca'ya konuşan Capello, "Carlo, bizim aramızdaki en iyisi. İspanya'da, İtalya'da İngiltere'de Fransa'da her yerde kazandı. Real Madrid kolay bir takım değil, orada çalışmak için bazı şeyleri bilmeniz gerekiyor. Madrid'de oyuncular ile konuştuğunuzda onlar sizin bir şey bilip bilmediğinizi anlayabilir. Geçen yıl La Liga'yı kazanırken de takım, neden geride oynadıklarını anlayabiliyordu." dedi.

Ancelotti'nin Brezilya'nın başına geçme olasılığını değerlendiren Capello, "Carlo'nun yeterince tecrübesi var, futbolun dilini biliyor. Bir milli takımı çalıştırırken oradaki insanların ne istediğini anlamalısınız ve bence Carlo, bunu çok iyi yapabilecek bir isim." ifadelerini kullandı.

"HAALAND BİR HAYVAN"

Son olarak Manchester City'nin Norveçli yıldızı Erling Haaland'ı yorumlayan Capello, "Haaland bir havyvan. Çok güçlü, çok büyük ve çok fazla şey biliyor. Teknik olarak da fena değil ancak fiziksel olarak inanılmaz bir oyuncu. Bazen şanslı goller atıyor gibi görünebilir ama bu şans değil. O, her zaman hareket ediyor ve hiç sabit kalmıyor. Önümüzdeki birkaç yılda Haaland'ın futbolu değiştireceğini düşünüyorum." sözlerini sarf etti.

Tümü
 Reklam