Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Curry: "Lakers'ın başarısız olması için hiçbir sebep yok"

Golden State Warriors süperstarı Stephen Curry, Los Angeles Lakers ve LeBron James hakkındaki düşüncelerini açıkladı.

Golden State Warriors süperstarı Stephen Curry, Los Angeles Lakers ve LeBron James hakkındaki düşüncelerini açıkladı.

Curry, L.A. ekibinin şu ana kadar sergilediklerinden oldukça etkilendiğini ve bu sezon daha zorlu bir takım olmalarını beklediğini söyledi:

"Sertler. LeBron ve AD ile başlarsak, bu oyuncular her pozisyonda dikkatinizi yöneltmeniz gereken iki adam ve bence nasıl birbirleriyle iş yaptıklarını, üç ya da dört pozisyonuna yaptıkları baskılarla ve JaVale (McGee) ya da Dwight (Howard) ile LeBron'un iki alley-oop tehdidine sahip olmasıyla uyguladıkları baskıyla gösterdiler. Ve etraflarında şutörler dış alan savunması da var. İyiler. Onları yenmek çok emek isteyecek. Bir takımın gerçekten bir takımın iyi olduğuna inandıklarını söyleyebilirsiniz, ama yine de çıkıp bunu kanıtlamaları gerekiyor. Yetenekli olduklarını bildikleri gibi bir havaya sahipler ve bu bence onlar için bir avantaj."

"HAZİRAN'DA ÇIKMAKLA, NİSAN'DA ÇIKMAK FARKLI"


Lakers süperstarı LeBron James'in yeni sezonda edineceği zihniyet türü hakkındaki düşüncelerini paylaşması istendiğinde, Curry dürüst bir yanıt verdi:

"Şampiyonluğu kazansalar da, kazanmasalar da başarısız olmamaları için bir neden yok. LeBron gibi biri olup bu aşamada herhangi bir ekstra motivasyona ihtiyacınız olmaz. Ben de kendimi o kategoriye koyuyorum. Önceki senede de aynı iyimserlik ve motivasyonla geldiğinden eminim. Bu yıl takıma gelenler sayesinde biraz daha heyecan var. Söylediğim gibi, Haziran ayında oynamaya alışıp lige dönmek için beş ay beklemekle, Nisan'da çıkıp hazırlanmak için bu kadar süreniz olması arasında fark var. Bakış açınız daha farklı olacaktır. Ancak hepimiz oyunu çok seviyoruz ve daha sonra kesinlikle kariyerinizin sonlarına doğru bir aciliyet duygusu da var."