Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Carmelo: "17 yıldır alıştığım şeye dönmek, harikaydı"

Carmelo Anthony, dün gece Portland Trail Blazers formasıyla ilk maçında ilk beş başlayarak, NBA'e dönüş yaptı.

Carmelo Anthony, dün gece Portland Trail Blazers formasıyla ilk maçında ilk beş başlayarak, NBA'e dönüş yaptı.

New Orleans Pelicans'a karşı 115-104 mağlup oldukları karşılaşmayı 4/14 şut isabetiyle 10 sayıyla tamamlayan Carmelo, iki tane üçlük isabeti buldu ve hiç serbest atış çizgisine gelmedi.

Maçtan sonra Melo'nun ifadeleri şöyle oldu:

"Oyunun akışına geri dönmek, sahaya, ait olduğumu düşündüğüm yere geri dönmek harika oldu. Adamlarla tekrar sahada olmak, takım otobüsü, takım öğle yemeği, soyunma odasında beraber bulunmak, 17 yıldır alıştığım şeylere geri dönmek... . Oyun bazında da, geri dönmek iyi hissettirdi."

"Kondisyon bazında, kesinlikle harika hissettim. Küçük şeyler vardı, ama daha çok bir şeylerin akışı, takımın oynama şekli, setleri nasıl uyguladıkları ve takımdaki adamlara alışma gibi durumlar ön plandaydı. "

OYUN HIZINA UYUM, ZAMANLA


Portland Pazartesi gecesi Houston'da oynadığı için, arka arkaya oynanan maçların ikincisinden önce her zaman olduğu gibi, takım Salı sabahı New Orleans'ta antrenman yapmadı. Bunun yerine, Carmelo'nun aceleyle yeni bir sisteme alışmasını sağlamak için koçluk personeli çalıştı.

Maçı beş faulle tamamlayan Anthony, oyunun geçen yıl içinde fiziksel olarak değişme sürecine zamanla uyum sağlayacağını söyledi:

"Oyunun fizikselliği değişmiş. Oyunun oynanış şekli değişmiş, bu yüzden neredeyse tekrar uyum sağlamak zorundasınız."

"BANA GAYET GÜZEL GÖZÜKTÜ"

Anthony, plus/minus istatistiğinde gecenin en kötüsü olan -20 ile maçı tamamlasa da, koç Terry Stotts, Blazers'in bir bütün olarak savunmayı istediği şekilde yapmadığını söyledi.

Stotts, Anthony'nin maç sırasındaki duruşunun kendisini "çok cesaretlendirdiğini" belirtti:

"Dürüst olmak gerekirse, iyi göründüğünü düşündüm. Hücum tarafında iyi şutlar denediğini düşündüm. Bence içeriye iki üç kez girdiğinde ona faul yapılmıştı. Sonra birkaç tane kaçırdı ve bu istatistiklerini etkiledi. Fakat bence, sabah sadece bir şut çalışması yapan birine göre oldukça iyiydi."

"Bir grup olarak, çok iyi değildik. Yanlış iletişimimiz çok oldu, bu yüzden bilmiyorum. Bazı noktalarda savunmamız bu denli zayıf olduğunda, herhangi bir adama odaklanmak zor."

"BENDEN NE İSTENİYORSA, BUNU KONUŞTUK"

Maçtan önce, Stotts'a Anthony'yi ilk beş başlayıp başlatamayacağı sorulmuştu ve "Neden olmasın" cevabını vermişti. Carmelo, Blazers'ın muhtemel oyun süresi konusunda dürüst davrandığını söyledi:

"Bu, en baştan açıkça konuştuğumuz bir şeydi. O telefon görüşmesini yaptığımızda, 'Şeffaf olalım.' dedim. Son birkaç sezonda, rolümün ne olacağı ve benden beklenen şeyler hakkındaki yanlış iletişim de buydu, bu adamlarla konuşurken en önemli nokta buydu: Şeffaf olmak.

"Yapmaya istekli olmayacağım bir şey var demek değil, ama sadece bana haber ver, ve ne olursa olsun, bileyim. Hepsini ortaya koy ve oradan devam edelim. Hiçbir şey sorgulanmadı. Dediler ki 'Tamam, gelmeni istiyoruz, oynamanı istiyoruz, ilk beş başlamanı istiyoruz, ısınmanı istiyoruz.'

"Bu böyle konuşuldu ve bu kararı vermemin büyük bir parçasıydı."

İşte Melo'nun performansı!: