Aysal'dan Ersun Yanal'a destek

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Aziz Yıldırım'ın 'Galatasaray'ın kötü gidişi şampiyon yaptı' demesiyle ilgili konuştu.

Haber; Haberturk
Abone Ol
Aysal'dan Ersun Yanal'a destek
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
14 Ağustos 2014 10:05
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Aziz Yıldırım'ın 'Galatasaray'ın kötü gidişi şampiyon yaptı' demesi üzerine, "Ersun Yanal ve öğrencilerinin hakkı yenemez" dedi.

Aysal, Başkan Yıldırım’ın bu sözlerinde haklı olduğunu belirtiyor ancak daha sonra konuyu farklı bir şekilde yorumluyor:

“Evet, Sayın Aziz Yıldırım haklı olabilir. Biz geçen sene özellikle deplasman maçlarında çok puan kaybettik. Bu yüzden şampiyonluğumuz kaçtı. Biz bu puanları kaybederken Fenerbahçe son dakikalarda çok maç kazandı ve çok başarılı bir performans çizdi. Bunu da gerçekleştiren Ersun Yanal ve öğrencileri. O yüzden Yanal’ın hakkı yenemez ve başarısını görmezden gelemeyiz. Gidenlere saygı gösteriyorum.”

‘TERİM İLE USULÜNE GÖRE AYRILDIK’

Aysal aynı konuda bir şikayetini de şöyle dile getiriyor: “Geçen sene Fatih Terim ile yollarımızı ayırmıştık. Hem de hiçbir olay yaşanmadan, kavga olmadan yönetim kurulu ile gerçekleşmiş bir olaydı. Yani usulüne göre ayrıldık. Ama medyada büyük fırtınalar koptu. 8 ay bu konuşuldu. Bugün bakıyorum sanki hiçbir şey yokmuş gibi davranılıyor. Bize bu tip olaylarda daha farklı davranılıyor.”

Sayın Başkan’a her ne kadar durumun hiç de öyle olmadığını, Yanal olayının da medyada fırtınalar kopardığını belirtsem de pek ikna olmadı.

‘PRANDELLİ SNOB BİRİ DEĞİL’

Aysal, takımındaki son gelişmelere de değindi. Öncelikle Prandelli’yi değerlendiren Aysal, şunları söyledi:

“Yeni hocamız, bizlerin alıştığı tarzda bir teknik direktör. Öncelikle snob değil. Tam bir halk adamı. Tamam, şu ana kadar şampiyonluk kazanamamış ama bu bizim için çok da önemli değil. Disiplin ve sistem önemli. Bunu da sağladı. Futbolcuların hepsi onunla çok mutlu. Öyle bildiğimiz hantal İtalyan sistemi futbolundan uzak duruyor. Amacı süratli ve renkli bir takım yaratabilmek. Elbette şampiyonluk önemli ama şu var; eğer tribünlere zevk veren, genç oyunculardan oluşan ve mücadeleci bir takımınız varsa çok da önemli olmayabilir. Böyle bir takım yaratırsanız şampiyonluk zaten gelir. Hocamıza bugüne kadar bir çok ünlü isim teklif ettik. Hatta bazı isimleri bilseniz herkes şaşırır. Ancak onları ağır diye hep geri çevirdi. Bu sene çok süratli bir takım göreceksiniz.”
EURO 2020 Navigasyon
Tümü
TÜMÜ