Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Aminu: "Portland'dan ayrılmam çok 'travmatik' olmadı"

Al-Farouq Aminu, Portland Trail Blazers'ı terk etmenin, takım arkadaşlarının çoğu zaten ayrılmış olduğu için "çok travmatik olmadığını" itiraf etti.

Al-Farouq Aminu, Portland Trail Blazers'ı terk etmenin, takım arkadaşlarının çoğu zaten ayrılmış olduğu için "çok travmatik olmadığını" itiraf etti.

Şimdi Orlando Magic'in veteran forveti olan Aminu, geçtiğimiz dört sezon boyunca formasını giydiği Trail Blazers'dan bu yaz Magic'e geçişi hakkında konuştu.

Aminu'ya göre eski ekibinden ayrılmak, iyi bağ kurduğu adamların çoktan ayrılmasından ötürü çok zor değildi:

"Gibi gibi. Yani zordu, çünkü beraber oynadığım adamları bıraktım, ama birçoğu zaten gitmişti. Bu yüzden biraz 'Eh, kimse kalmadı ki' durumu oldu. 'Kimse' değil tabii ki ama ne demek istediğimi anladınız. Çetemiz artık orada değildi, o yüzden kalsaydım bile aynı olmazdı. Kalmam çok garip olurdu."

"BU ADAMLARI AİLENİZDEN ÇOK GÖRÜYORSUNUZ"


Aminu, sonrasında sadakatin takımın kendisine değil, takım arkadaşları ile inşa edildiğini düşündüğünü anlattı:

"Organizasyonla değil, her gün birlikte çalıştığınız ve ilişki kurduğunuz insanlarla. Birkaç ay boyunca bu adamları görüyorsunuz ve ailenizden daha fazla konuşuyorsunuz. Sizi şekillendiriyorlar ve birlikte büyüyorsunuz. Sonra bir anda, gidiyorlar. Bazen sadece bir kişi olduğu da oluyor. İlk seferinde Ed [Davis] olduğunu hatırlıyorum. Ben ve o Portland'a beraber gelmiştik ve aramız çok iyiydi. Üç yıl sonra gitmişti ve bu benim için zor oldu. Sonra, Moe [Harkless] ve Evan [Turner] ile gerçekten iyi olmaya başlamıştım ama şimdi onlar da gittiler. Yani bu sektörde arkadaş edinmek zaten çok zor, ve insanlar artık yollarına bakıyor. Halen konuşup yakın olmaya devam edebiliyorsunuz, ama bu farklı oluyor. Ama dediğim gibi, bence ayrılmam öyle çok travmatik değildi, çünkü bu adamlar zaten artık farklı yerlerde, yani çetemiz dağıldı."

29 yaşındaki oyuncu, 10 yıllık kariyerinde Magic'e gelmeden önce Portland, Clippers, Dallas ve Hornets formalarını giymişti. Blazers'ta geçirdiği dört yıllık süre, tek bir takımda kaldığı en uzun süreydi ve bu da, bu süre zarfında neden önemli kişisel ilişkiler kurabildiğini açıklıyor.

Basketbolu açısından ise Aminu, Orlando'da önceki yıllara göre rolünde düşüşte. Şu anda maç başına 19.7 dakika (son beş sezondaki en düşüğü) forma giyen Aminu, maç başına yalnızca 4.1 sayı ve 4.6 ribaund ile oynuyor.