Ahmet Ağaoğlu: "43 milyon euroluk teklif aldık, kabul etmedik"

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, transfer çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu

Haber; Sporx.com
Ahmet Ağaoğlu: '43 milyon euroluk teklif aldık, kabul etmedik'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
21 Ocak 2020 14:47
Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, bordo-mavili kulübün transfer çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Uğurcan Çakır ve Abdülkadir Ömür için toplam 43 milyon euro teklif aldıklarını ifade eden Ağaoğlu, "Yusuf Yazıcı 20M€'ya gitti, Abdülkadir Ömür'e geçen sezon 20M€ teklif geldi; Uğurcan Çakır'a bu sezon 20M€ teklif geldi. Bir kulübün değerleri bunlardır" şeklinde konuştu.

Trabzonspor'da artık zihniyetin değiştiğinin altını çizen Ağaoğlu, "33 yaşındaki stopere 2.2 milyon euro para vermiş bir kulübümüz biz, o futbolcu şu anda Kıbrıs'ta 150 bin euroya oynuyor. Trabzonspor paraları böyle batırdı" ifadelerini kullandı.

Transfer için bazı çalışmalar yaptıklarını da vurgulayan Ağaoğlu, "Transfer için var mı, var mı, var mı? soruları geliyor ama para sınırlı. Artık herkes bunu anlasın. Futbol eski futbol değil, sistem öyle değil. Doğrudur transfer için görüşmelerimiz var ama Bicakcic bunlardan biri değil. Şu kısa süre içerisinde görüştüğümüz 2-3 önemli oyuncu var" dedi.

İflasın eşiğinde Türk futbolunun dönüm noktasında olduğunu vurgulayan Ağaoğlu, "Sistemin ne kadar çarpık olduğu söylenirse söylensin bu sınırlamanın Türk futbolunun yararına olduğunu düşünüyorum. Bu bir milat olacak, iflasın eşiğindeki Türk futbolu için dönüm noktasıdır" şekllinde konuştu.

GENÇ OYUNCU DEDİĞİMİZ 16-17 YAŞINDADIR

Yönetim felsefelerinin altyapı üzerine kurulduğunu aktaran başkan Ağaoğlu, "Geldiğimiz zaman da bunu net ifade ettik. 3-5 sene bize sabredilmesini özellikle rica ettik. Ancak içinde bulunduğumuz şartlar, bu programımızı tam anlamıyla uygulamamıza bir ölçüde engel oldu. Yarışın içerisindeyiz, yarışın içerisinde olduğunuz zaman tamamen altyapı oyuncularından kurulu oyuncularla hedefe yürümeniz pek mümkün olmayabiliyor. Çünkü yapı kırılgan. Şunu yavaş yavaş yıkmaya başladık, 20 yaşındaki oyuncunun genç olmadığını. Genç oyuncu kavramı artık 16-17'lere çekildi. Genç Serkan'ı, Rahim'i ve maç içerisinde skor müsaade ettikçe diğer gençlerimizi sahaya sürerek tecrübe kazanmaları, bu gençlerimizden maddi anlamda Trabzonspor'un faydalanması en önemli hedefimiz." şeklinde konuştu.

"Bir futbol takımı, futbol dışı işlerle fazla uğraşmamalı. Gayrimenkul, enerji, tekstil işine fazla girmemeli. Futbol takımı, futbolcu alıp satarken para kazanır." ifadelerini kullanan Ahmet Ağaoğlu, şöyle devam etti:

BİZ İŞTE BÖYLE PARALARI BATIRDIK

"Biz yıllarca burada para batırmışız. Bir hafta önce vurgulamaya çalıştığım şey şuydu, Trabzonspor'un ekonomisi, maliyesi dört bilinmeyenli denklem değil. Altyapıdan yetiştirdiğimiz futbolcularla para kazanan ya da tasarruf yapan bir kulüp haline geldik. Yusuf Yazıcı 17 üstü, bonuslarla 20 milyon avro eder. Bu ülkenin altyapısından yetişip bu paraya satılan ilk ve tek oyuncu. Arkasından Abdülkadir Ömür, geçen sene 23 milyon avro açılışla teklif gelen bir diğer altyapı oyuncumuz. Uğurcan Çakır bu sene 20 milyon avro teklif aldığımız bir diğer oyuncumuz. Altyapıdan yetiştirdiğim oyuncuların değeri 60-70 milyon avroyu buluyor. Bir kulübün değerleri bunlardır, bunları yetiştirip, oynatıp verim aldıktan sonra pazarladıktan sonra para kazanırsınız. Oynatmadığınız bir oyuncuya 3 milyon bonservis, 2,5 milyon maaş verdiğinizde para kaybedersiniz. Burada kimseyi eleştirmiyorum, Trabzonspor'un daha önceki sürecini eleştiriyorum. Bizdeki bir stoper bugün Kıbrıs Rum Kesimi'nde 150 bin avroya oynuyor. Bu girdabın içinden çıkacaksak böyle çıkacağız. Bunun Türkiye'deki ilk örneği Trabzonspor. Trabzonspor'un hem planı hem de programı altyapıdan oyuncu yetiştirip, yararlanıp pazarlamaktır."

BEŞİKTAŞ'A HAYAT ÖPÜCÜĞÜ!
BEŞİKTAŞ'A HAYAT ÖPÜCÜĞÜ!
Beşiktaş, Kasımpaşa'yı 90'da attığı golle 3-2 yenerek üç basamak birden sıçradı
 
Tümü
TÜMÜ